Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 6 mēnešiem.

Līdzšinējie līderi FK "Ventspils" sestdien mājās ar 1:2 spēles galotnē piekāpās FK "Jelgava" futbolistiem un samazināja izredzes kļūt par virslīgas čempioniem. Vadību turnīra tabulā pārņēma Jūrmalas "Spartaks", kas mājās ar 2:0 pārspēja "Metta/LU" futbolistus.

Divas kārtas pirms čempionāta beigām "Spartaks" ir vadībā ar 52 punktiem un divu punktu pārsvaru pār tuvākajiem konkurentiem ventspilniekiem. Trešie ar 48 punktiem ir FK "Jelgava", vismaz teorētiski arī saglabājot izredzes uz zeltu.

FK "Jelgava" uzvaru jau mača kompensācijas laikā nodrošināja Gļebs Kļuškins, lai gan tikai neilgi pirms tam ventspilnieki šķietami izglābās no zaudējuma, kad 89.minūtē Eduards Tīdenbergs realizēja 11 metru soda sitienu. Jelgavniekus pirmo reizi vadībā 73.minūtē izvirzīja Rjotaru Nakano.

Pirmā puslaika beigu daļā iespēja izvirzīt viesus vadībā bija Oļegam Malašenokam, tomēr soda laukumā droši nospēlēja Ventspils komandas vārtsargs Andrejs Pavlovs. Otrajā puslaikā FK "Ventspils" futbolisti uzbruka vairāk, tomēr pēc centrējumiem vārtus apdraudēt izdevās reti.

Savu iespēju pēc tālas piespēles izmantoja FK "Jelgava", kad Nakano no soda laukuma robežas precīzi raidīja bumbu vārtu tālajā apakšējā stūrī.

Ventspils komandai labvēlīgs pavērsiens sekoja pamatlaika beigās - Gints Freimanis 88.minūtē cīņā soda laukumā nogāza Ģirtu Karlsonu un tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu.

No 11 metru atzīmes precīzi sita Tīdenbergs.

Taču tas vēl nebija viss - jau kompensācijas laikā pēc Freimaņa centrējuma Kļuškins precīzi sita ar galvu, nodrošinot uzvaru Jelgavas vienībai.

FK "Jelgava" aizsargs Mārcis Ošs pēc uzvaras Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komanda vairāk bija noskaņojusies cīņai, nevis futbola spēlēšanai. Viņš piebilda, ka pēc ielaistajiem vārtiem svarīgi bija saglabāt vēsu prātu, un tas attaisnojās.

Pirms mača FK "Ventspils" aizsargs Antons Jemeļins Latvijas Televīzijā sacīja, ka spēle pret Jelgavas komandu būs galvenā cīņā par zeltu.

Tikmēr FK "Jelgava" kapteinis Freimanis atgādināja, ka viņa pārstāvētā komanda ir cīnītāji, kas par čempionu titulu cīnīsies, kamēr vien tas būs kaut vai teorētiski iespējams.

Savukārt Slokas stadionā pēc trīs zaudējumu sērijas "Spartaka" uzvaru kaldināja 7.minūtē vārtus guvušais Ričards Korzāns un 56.minūtē pārsvaru dubultojušais Jevgēņijs Kazačoks.

Pērn čempionu laurus ieguvusī FK "Liepāja" šosezon netiks pat trijniekā, jo piektdien mājās ar 0:1 piekāpās RFS futbolistiem un čempionāta noslēgumā būs ne augstāk kā 4.vietā. Kārtas vēl viena spēle paredzēta svētdien, kad "Riga" FC būs laukuma saimnieki pret BFC "Daugavpils". Līdz čempionāta noslēgumam oktobra beigās un novembra sākumā atliks izspēlēt vēl divas kārtas.