Konferences līgas pirmo kvalifikācijas kārtu «Riga FC» sāk ar uzvaru, bet FK «Liepāja» ar zaudējumu

Latvijas futbola klubs “Liepāja” ceturtdien UEFA Konferences līgā kvalifikācijas pirmās kārtas spēlē Kosovā ar 0:1 zaudēja vietējai komandai “Gjilani”, savukārt "Riga FC" ar 2:0 uzvarēja Ziemeļīrijas vienību "Derry City FC", liecina organizatoru informācija.

Spēles rezultātu starp "Liepāju" un Kosovas vienību 37. minūtē atklāja Alberts Dabikajs, izvirzīdams "Gjilani" vadībā. Atbildes spēle jau pēc nedēļas gaidāma Liepājā. Otrajā kārtā šī pāra uzvarētāja tiksies ar Šveices komandu Bernes “Young Boys”.

Augstākais sasniegums liepājniekiem Eiropas kausos ir pirmā kvalifikācijas kārtas pārvarēšana – divreiz tas noticis Eiropas līgā, bet pērn Konferences līgā.

Ceturtdien kvalifikācijas pirmo spēli aizvada arī “Riga FC”, kas mērojas spēkiem ar Ziemeļīrijas vienību “Derry City FC”. Atbildes spēle jau pēc nedēļas Rīgā. Šajā duelī rezultātu atklāja tieši "Riga" kad leģionārs no Brazīlijas Gabriels Ramoss guva vārtus. 68. minūtē ar vārtu guvumu izcēlās Ukrainas leģionārs Oleksands Fiļipovs, panākot 2:0 rīdzinieku labā.

Otrajā kārtā šī dueļa uzvarētāja tiksies ar Slovākijas “Ružomberok” vai Kauņas “Žalgiris” futbolistiem. Pirmajā duelī "Ružemberok" ar 2:0 uzvarēja "Žalgiris" vienību.

“Riga FC” Eirokausos augstākais panākums ir tikšana ceturtajā spēļu kārtā – tas notika 2019./2020. gada sezonā.

Konferences līgā piedalās arī “Valmiera FC” vienība, kas cīņu sāks otrajā kvalifikācijas kārtā, kur spēkosies ar Ziemeļmaķedonijas komandas Tetovas "Škendija" un armēņu Erevānas "Ararat" pāra uzvarētāju.