Zviedrijas futbolistes vēlreiz izcīna Pasaules kausa bronzu, Austrālijai vilšanās. Svarīgākie notikumi

Zviedrijas sieviešu futbola izlase sestdien Brisbenā ar 2:0 pieveica mājinieces austrālietes spēlē par 3. vietu un otrajā Pasaules kausa finālturnīrā pēc kārtas kļuva par bronzas medaļniecēm.

Uzvaras vērti Zviedrijai bija pirmā puslaika vidū Fridolīnas Rolfē gūtie vārti, realizējot 11 metru soda sitienu. Otrajā puslaikā zviedriešu pārsvaru nostiprināja Kosovare Aslani.

Zviedrijas izlase saņem bronzas medaļas

Iespēja atklāt rezultātu zviedrietēm bija jau pirmajā uzbrukumā, tomēr Makenzija Arnolda vārtos aizsniedzās līdz Stinas Blaksteniusas sitienam tālajā stūrī. Austrālijas izlase pamazām atguvās pēc pretinieču spiediena un vairāk uzbruka, lai arī bez ļoti bīstamiem sitieniem pa vārtiem.

Zviedrijas izlase gūst pirmos vārtus

Neveiksmīga mājiniecēm izvērtās 26. minūte, kad Rolfē trāpīja pa vārtu pārliktni, taču pēc epizodes beigām tiesnese izskatīja video un piešķīra 11 metru soda sitienu par mirkli iepriekš notikušo Klēras Hantas pārkāpumu pret Blaksteniusu soda laukumā. Rolfē precīzi trāpīja vārtu apakšējā stūrī.

Centienos atspēlēties Austrālijas izlase daudz uzbruka, bet ne mazāk bīstami izvērtās vairāki zviedriešu prettriecieni. Līdz pirmā puslaika beigām rezultāts gan nemainījās.

Zviedrietes divkāršo pārsvaru

Uzbrukumā Austrālijas futbolistes palika tukšā, turklāt kļūdījās pretinieču laukuma pusē un Zviedrijas ātru pretuzbrukumu Aslani 62. minūtē noslēdza ar precīzu sitienu vārtu stūrī. Skatītāju nepārtraukti un skaļi atbalstītās mājinieces nemitīgi tiecās uz Zviedrijas vārtiem, taču skandināvietes darbojās disciplinēti un lielas cerības pretiniecēm neatstāja.

Austrālietes vēl nekad nav aizsniegušās līdz godalgām Pasaules kausa izcīņā, bet komandas līdzšinējie panākumi valstī raisīja milzu ažiotāžu. Nacionālās izlases zaudētais pusfināls pret Angliju (1:3) kļuva par Austrālijas vēsturē visskatītāko televīzijas pārraidi kopš auditorijas reitingu pašreizējās sistēmas ieviešanas gadsimtu mijā.

Savukārt Zviedrijas izlasei izdevās atkārtot bronzas panākumu, ko komanda guva arī iepriekšējā Pasaules kausa finālturnīrā 2019. gadā. Vietu finālā zviedrietēm šoreiz liedza zaudējums Spānijai.

Titula mačā svētdien Sidnejā tiksies Spānijas un Anglijas izlases, kam abām vēl ne reizi nav izdevies izcīnīt Pasaules kausu.

KONTEKSTS:

Pasaules kausa izcīņa ilgs līdz 20. augustam, finālturnīrā pirmo reizi piedaloties 32 valstu izlasēm, kas pirmajā posmā bija sadalītas astoņās grupās pa četrām vienībām. Līdz 3. augustam grupās Jaunzēlandē un Austrālijā izspēlēja apļa turnīru, pēc kura pa divām labākajām komandām iekļuva astotdaļfinālā.

Izšķirošās finālturnīra spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.