UEFA Konferences līgas kvalifikācijas spēle "Valmiera FC" - FK "Partizani Tirana"

Rīgā apskatāms NHL Stenlija kauss

UEFA Konferences līgas kvalifikācijas spēlē "Valmiera FC" zaudē FK "Partizani Tirana"

«Valmieras» futbolisti Rīgā zaudē Konferences līgas spēlē; «Riga» FC cieš neveiksmi Nīderlandē

Latvijas čempioni "Valmiera" FC ceturtdien Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) Konferences līgas kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā spēlē zaudēja Rīgā, savukārt "Riga" FC piedzīvoja neveiksmi izbraukumā Nīderlandē. Atbildes spēles abos pāros notiks pēc nedēļas.

(papildināts ar "Riga" FC zaudējumu)
"Valmiera" ar 1:2 piekāpās Albānijas čempionvienībai Tirānas "Partizani", lai gan pēc pirmā puslaika bija vadībā.

"Skonto" stadionā Valmieras komanda spēles sākumā veidoja labus uzbrukumus un 27. minūtē atklāja rezultātu ar Gustavo Souzas vārtu guvumu, brazīlietim trāpot vārtu augšējā stūrī. Valmieras komanda duelī nebija favorīte un laukuma saimnieku dominance sabruka kā kāršu namiņš uzreiz pēc pārtraukuma, līdzko albāņi ieslēdza citus ātrumus, bet valmierieši, steidzoties iesist otros vārtus, pieļāva muļķīgas kļūdas, divreiz paslīdot uz līdzenas vietas.

Viesiem Tedi Kara 58. minūtē panāca izlīdzinājumu, bet Eross Grezda 20 minūtes vēlāk ar sitienu no tālākas distances jau izvirzīja viesus vadībā. Iespējas spēlē izglābties laukuma saimniekiem bija, bet noslēdzošajiem sitieniem pietrūka spēka.

Valmieras komandas galvenais treneris Jurģis Kalns pēc zaudējuma gan uzsvēra, ka ir pozitīvi noskaņots par viņa vadītās komandas iespējām tikt nākamajā kārtā.

Virslīgas līdere "Riga" FC ar 0:2 piekāpās "Twente" futbolistiem, kuri pērnajā sezonā ieguva 5. vietu Nīderlandes līgā.

"Twente" vadībā izvirzījās 11. minūtē pēc Islandes aizsarga Alfonsa Sampsteda vārtu guvuma, raidot bumbu pāri "Riga" vārtsargam Nilam Tomam Puriņam. Rīdzinieku izredzes revanšēties divu spēļu summā samazināja Dāns Rotss, kurš 67. minūtē ar sitienu no soda laukuma vidus divkāršoja laukuma saimnieku pārsvaru, bumbai šķērsojot vārtu līniju pēc atsitiena pret vārtu pārliktni.

Vietu kvalifikācijas nākamajā kārtā visos pāros nodrošinās komanda, kas būs pārāka divu maču summā.

Iekļūšanai Konferences līgas grupu turnīrā jāpārvar četras kvalifikācijas kārtas. Ja "Valmiera" sasniegs izšķirošo kvalifikācijas kārtu, tās pretiniece būs Kazahstānas "Astana" un Bulgārijas kluba Razgradas "Ludogorets" pāra zaudētāja Eiropas līgas kvalifikācijā. "Riga" FC, pārvarot trešo kārtu, kvalifikācijas turpinājumā tiktos ar Turcijas klubu Stambulas "Fenerbahce" vai Slovēnijas "Maribor".

Konferences līga ir UEFA trešā līmeņa klubu turnīrs pēc Čempionu līgas un Eiropas līgas.