Latvijas sieviešu futbola izlase zaudē Maltā, sasniedz Nāciju līgas pārspēles

Pēdējā spēlē Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) Nāciju līgas grupā Latvijas sieviešu futbola izlase pirmdien viesos ar 1:2 zaudēja Maltai, bet nodrošināja iespēju turnīrā pakāpties uz augstāku līmeni.

Vārtus Latvijai 50. minūtē guva Karlīna Miksone, realizējot 11 metru soda sitienu pēc pretinieces spēles ar roku soda laukumā un izvirzot viešņas vadībā.

Tomēr Kailija Vilisa astoņas minūtes vēlāk precīzi sita ar galvu un panāca laukuma saimniecēm izlīdzinājumu, bet Marija Farudža 73. minūtē ātra uzbrukuma noslēgumā ar sitienu no soda laukuma nodrošināja maltietēm uzvaru.

Spēlējot Nāciju līgā zemākajā jeb C līmenī, Latvijas futbolistes grupā ieguva otro vietu aiz Maltas.

C līmenī grupās bija atšķirīgs komandu skaits, tādēļ labāko otrās vietas ieguvēju noteikšanā neskaitīja rezultātus pret grupas vājāko komandu. Latvijas izlasei tas neliedza kļūt par vienu trim no labākajām otrās vietas ieguvējām.

Piecu grupu uzvarētājas iegūs tiesības turpinājumā Eiropas čempionāta kvalifikācijas posmā spēkoties B līgā, bet trīs labākās otro vietu ieguvējas, tostarp Latvijas izlase, par šādu iespēju cīnīsies pārspēļu pāros, tiekoties ar trim veiksmīgākajām B līgas komandām.