Pasaules kausa futbolā sievietēm spēle. Kanāda - Austrālija 0:4
2023. gada FIFA Pasaules kauss futbolā sievietēm. Astotdaļfināls. Tiešraide

Pasaules kausa futbolā sievietēm spēles Jamaika - Brazīlija epizodes

Jamaikas futbolistes gūst neizšķirtu, liedz brazīlietēm turpināt Pasaules kausa izcīņu. Svarīgākie notikumi

Jamaikas sieviešu futbola izlase trešdien cīnījās neizšķirti 0:0 pret Brazīlijas valstsvienību, pirmo reizi nodrošinot vietu Pasaules kausa astotdaļfinālā un liedzot pieveiktajām sāncensēm dalību finālturnīra izslēgšanas spēlēs.

Ar neizšķirtu Jamaikas izlasei pietika, lai Melburnā nodrošinātu otro vietu F grupā un tiktu astotdaļfinālā, savukārt brazīlietes palika trešās un mājup dosies jau grupu kārtas noslēgumā.

Brazīlietes nekavējās aktīvi doties uzbrukumā un daudz pārvaldīja bumbu pie pretinieču soda laukuma, tomēr nespēja atrast Jamaikas aizsardzībā plaisas, kas ļautu sist pa vārtiem no labas pozīcijas. Turklāt jamaikiešu vārtos nekļūdīgi darbojās Rebeka Spensere.

Puslaika vidū Brazīlijas spiediens uz brīdi mazliet atslāba, lai arī favorītēm arvien bija pārsvars bumbas kontrolē. Tuvojoties pārtraukumam, brazīlietes sarīkoja nākamo ofensīvu, kas pret masīvu aizsardzību arī nebija pietiekami jaudīga, lai atklātu rezultātu.

Brazīlietes turpināja sparīgi uzbrukt arī otrajā puslaikā, tomēr viņu spiedienu noslāpēja Jamaikas disciplinētā aizsardzība. Brazīlijas izlases arvien lielākā aizrautība uzbrukumā pavēra Jamaikai pāris iespējas pretuzbrukumos, kas arī netika izmantotas.

Pirmo vietu F grupā nodrošināja francūzietes, trešdien Sidnejā ar 6:3 pieveicot Panamu, kas jau iepriekš bija šķīrusies no izredzēm spēlēt astotdaļfinālā.

Jamaikas un Francijas pretinieces astotdaļfinālā kļūs zināmas ceturtdien grupu kārtas noslēgumā.

Agrāk trešdien Jaunzēlandē noslēdzās spēles G grupā, kur vietu astotdaļfinālā jau bija garantējušas zviedrietes. Otro vietu grupā, kas arī ļauj iekļūt izslēgšanas turnīrā, nodrošināja Dienvidāfrikas izlase ar uzvaru 3:2 pār Itāliju. Savukārt zviedrietes guva trijās spēlēs trešo uzvaru, ar 2:0 pieveicot Argentīnu.

Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā iepriekšējā Pasaules kausā bronzu ieguvušās zviedrietes tiksies ar titula īpašnieci ASV izlasi, turpretim Dienvidāfriku gaidīs tikšanās ar 2019. gadā sudrabu nopelnījušo Nīderlandes valstsvienību.

KONTEKSTS:

Pasaules kausa izcīņa ilgs līdz 20. augustam, finālturnīrā pirmo reizi piedaloties 32 valstu izlasēm, kas pirmajā posmā ir sadalītas astoņās grupās pa četrām vienībām. Līdz 3. augustam grupās Jaunzēlandē un Austrālijā izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa divām labākajām komandām iekļūs astotdaļfinālā.

Visas izšķirošās finālturnīra spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.