EČ atlases spēle handbolā. Latvija - Ungārija. Guntis Piļpuks

Handbols

EČ atlases spēle handbolā. Latvija - Ungārija

EČ atlases spēle handbolā. Latvija - Ungārija. Spēles momenti

Galvenā trenera Armanda Uščina oficiālā debijas mačā daudz jaunu spēlētāju sastāvā iesaistījusī Latvijas vīriešu handbola valstsvienība ceturtdien Valmierā ar 23:35 zaudēja Ungārijai Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā. Cerības uz finālturnīru un grupā augstāku vietu par pēdējo Latvijas izlasei bija zudušas jau pirms atlases ciklā pēdējās spēles savu skatītāju priekšā.

Mājiniekiem rezultatīvākais ar pieciem vārtiem bija Aivis Jurdžs, Ingars Dude pievienoja četru vārtu guvumu, savukārt uzvarētājiem, kas nodrošināja vietu Eiropas čempionāta finālturnīrā, ar septiņiem precīziem metieniem izcēlās Urošs Vilovskis.

Pēc rāmāka spēles sākuma rezultāts tika atklāts tikai astotajā minūtē, kad precīzi meta Aivis Jurdžs. Lieliski mājinieku vārtos darbojās Raitis Puriņš un 16 gadu vecumā valstsvienībā debitēja Guntis Piļpuks, kā arī laukumā devās par viņu gadu vecākais Ņikita Pančenko, tomēr prasmīgākie ungāri puslaika vidū pārņēma vadību un palielināja pārsvaru līdz sešiem vārtiem (13:7).

Uģa Vikštrema intervija

Līdzšinējais valstsvienības galvenais treneris Uģis Vikštrems pārtraukumā Latvijas Televīzijā sacīja, ka komanda taktiski ir ļoti labi sagatavota aizsardzībā, savukārt vārtsargs Puriņš ir pelnījis, lai viņu nēsātu uz rokām. Ar savu atlaišanu no amata Vikštrems ir samierinājies, paskaidrojot, ka tāda ir trenera maize. Vikštrems vēlējies atvadīties no komandas spēlētājiem, tādēļ ieradās Valmierā uz spēli. Vikštrems nešaubās, ka ar Daini Krištopānu sastāvā Latvijas izlase varēs pacīnīties par lieliem mērķiem.

Otrajā puslaikā ungāri bija situācijas noteicēji un turējās komfortablā vadībā. Mājinieku centieni uzbrukumu veidošanā iesaistīt vārtsargu bieži beidzās ar bumbas nonākšanu tukšos vārtos, un šaubu par cīņas iznākumu nebija.

Gunta Piļpuka intervija

Piļpuks pēc mača Latvijas Televīzijā atzina, ka bija satraucies, taču palīdzēja komandas biedri un treneri. Trenera plānu pilnībā izpildīt neizdevās, un vēl jāslīpē sadarbības, atzina jaunais handbolists.

Latvijas izlase pret Ungāriju spēlēs bez komandas ierastā līdera Daiņa Krištopāna, kurš komandā šoreiz nebija personisku iemeslu dēļ, jo viņam jāveic veselības pārbaudes savā jaunajā klubā Skopjes "Vardar". Vairāku līderu nebija arī spēcīgajā Ungārijas valstsvienībā.

Četru komandu kvalifikācijas grupā Latvijas izlase ir zaudējusi visās piecās spēlēs un turnīru noslēgs 18. jūnijā viesos pret Dāniju.