Katrs skrējējs Rīgas maratonā saņems Tokijas olimpiskās godalgas veidojušā dizainera medaļu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

"Rimi" Rīgas maratonā finišējušie dalībnieki saņems unikālu jubilejas medaļu, kam dizainu radījis Tokijas olimpisko spēļu godalgu autors Japānas mākslinieks Džuņiči Kavaņiši, trešdien informēja organizatori. 

Rīgas maratons savā 30. jubilejas sezonā notiks, neskatoties uz pandēmijas ieviestajām korekcijām. Maratons risināsies 10. un 11. oktobrī, pieskaņojoties jaunajai realitātei, vai pat virtuāli. Organizatori cer, ka unikālās medaļas mudinās skrējējus piedalīties oktobrī paredzētajā skrējienā, atbalstot maratonu laikā, kad tautas sports pārdzīvo lielāko krīzi kopš neatkarības atjaunošanas.

"Rimi" Rīgas maratona direktors Aigars Nords pastāstīja, ka rīkotāji nesakautrējās uzrunāt Kavaņiši un bija iepriecināti par dizainera atsaucību. Kavaņiši ir Japānas Grafikas dizaina asociācijas vadītājs un Osakas Dizaina asociācijas vadītājs. 
    
"Nepamēģināsi – neuzzināsi. Tāda bija mūsu nostāja, uzrunājot japāņu dizaineri Džuņiči Kavaņiši, kurš uzvarēja Japānas izsludinātajā konkursā par olimpisko spēļu medaļām," rīkotāji citēja Nordu. "Pārsteidzošā un patīkamā kārtā Kavaņiši kungs atbildēja un bija pagodināts radīt jubilejas medaļas "Rimi" Rīgas maratonam."

Nords uzsvēra, ka olimpiskās medaļas saņem tikai nepilns tūkstotis pasaules labāko sportistu, bet

Rīgā medaļu varēs nopelnīt ikviens, kurš finišēs maratonā, pusmaratonā, desmit un sešu kilometru distancēs, kā arī Bērnu dienas skrējienos.

Savukārt Kavaņiši atzina, ka piedāvājums radīt "Rimi" Rīgas maratona 30.sezonas medaļas bija negaidīts, bet iepriecinošs. Medaļas dizaina radīšanai viņš vairāk iepazina Latvijas vēsturi un kultūru, sajūtot tās garīgu saikni ar Japānu.

"Strādājot pie medaļas, man ļoti svarīga bija savstarpējā uzticēšanās. Procesā, iepazīstot skaistās Latvijas vēsturi un kultūru, sajutu garīgu tuvību ar savu zemi Japānu. Medaļā vēlējos ietvert vairākas idejas par dažādām paaudzēm, kas skrien un tādējādi savieno pagātni ar nākotni," paskaidroja Kavaņiši. "Par skrējējiem no dažādām valstīm, kuri satiekas maratonā un caur savu aizrautību pret skriešanu vieno visu pasauli. Līdzīgi arī olimpiskās spēles caur sportu pieņem dažādo, atšķirīgo un vieno pasauli. Vēl medaļā gribēju ietvert maratona trasi, kas caurvij skaisto Rīgu, un divus tiltus, kurus skrējēji šķērsos. Visas šo ideju šķautnes savijas kopā vienā krāšņā ziedā, kas veltīts 30. Rimi Rīgas maratona jubilejai."

Kavaņiši plānotā vizīte Rīgā visdrīzāk tiks atlikta uz laiku, kad pandēmija būs beigusies un pilnvērtīgi atjaunosies gaisa satiksme. Taču

medaļu autors ir izteicis patiesu vēlmi atbraukt uz Rīgu un piedalīties maratonā, vērojot sacensības un apbalvošanas ceremoniju klātienē. 

Tā kā pie īpašās medaļas kāro tikt arī ārvalstu skrējēji, organizatori ir paredzējuši iespēju to valstu skrējējiem, kuru robežas līdz rudenim vēl netiks atvērtas, skriet savā valstī un iesūtīt rezultātu, lai pēc tā saņemšanas un apstiprināšanas 30. jubilejas medaļu varētu nosūtīt pa pastu. 

Reģistrācija Rimi Rīgas maratonam ir atjaunota un pieteikties Bērnu dienai vai kādai no piecām distancēm – maratonam, pusmaratonam, 10 km, 6 km un Ģimeņu skrējienam – var pasākuma mājaslapā

Maratona organizatori atgādina, ka dalībniekiem, kuri pasākumam bija reģistrējušies līdz ārkārtas situācijas izsludināšanai 13. martā, līdz 12. jūnijam jāizvēlas par labu startam oktobrī, dalības pārcelšanai uz 2021. gadu vai savas dalības nodošanu draugam. Tos, kuri izvēli līdz 12. jūnijam nebūs veikuši, automātiski reģistrēs startam izvēlētajā distancē 10.-11. oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti