U-18 izlases basketbolisti EČ uzveic arī Spāniju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 9 mēnešiem.

Latvijas U-18 izlase piektdien Liepājā ar 66:61 uzvarēja Spānijas basketbolistus un izcīnīja otro uzvaru divās spēlēs Eiropas čempionātā (EČ), informēja rīkotāji. Latvijai jau ir garantēta dalība otrajā grupu kārtā, kur komanda varēs pretendēt uz vietu ceturtdaļfinālā.

Cīņā pret spāņiem Andžejs Pasečņiks guva 18 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, Kristaps Gludītis komandas krājumu papildināja ar 13 punktiem, bet Kristaps Porziņģis iekrāja 11 punktus un savāca 14 punktus zem groziem. Spānijas izlasē ar 16 punktiem izcēlās Alberto Martins.

Spēkos līdzvērtīgā un aizrautīgā cīņā pagāja pirmās trīs ceturtdaļas, pēc kurām Latvijas jaunieši bija vadībā ar 47:44. Pēdējās ceturtdaļas sākumā mājinieku pārsvars saruka līdz minimumam, taču Latvijas izlase turpinājumā guva 10 punktu pēc kārtas un nostiprinājās vadībā. Savukārt Spānijas basketbolisti ar vairākiem trīspunktu metieniem un ātru darbību uzbrukumā spēja priekšpēdējās minūtes sākumā rezultātu izlīdzināt (61:61). Galotnē savu pārākumu tomēr pierādīja Latvijas spēlētāji.

Nikolaja Mazura vadītā Latvijas izlase sestdien pirmās grupu kārtas noslēgumā spēlēs pret Itāliju. EČ priekšsacīkšu grupu spēles risinās Liepājā un Ventspilī, bet vēlāk izslēgšanas kārtas spēles tiks aizvadītas "Arēnā Rīga" un Olimpiskajā sporta centrā Rīgā.

EČ pirmās grupu kārtas turnīros 16 izlases aizvada pa trim spēlēm. Pa trim labākajām katras grupas komandām iekļūs otrajā grupu kārtā, bet atlikušās komandas trešajā grupā cīnīsies par palikšanu elitē. Pēc otrās grupu kārtas, kas notiks Liepājā, Ventspilī un Grobiņā, izslēgšanas spēles risināsies Rīgā līdz 28.jūlijam. Čempionātā finālos tiks izspēlētas visas vietas.

Jau vēstīts, ka turnīru Latvijas izlase sāka ar pārliecinošu uzvaru pār Bulgāriju. Eiropas U-18 čempionātos Latvijas komandas līdz šim augstākais sasniegums ir trešā vieta 2007. un 2010. gadā.