U-18 izlase uzvar pagarinājumā un cīnīsies par 9.vietu Eiropas basketbola čempionātā

Latvijas U-18 puišu basketbola izlase sestdien Grieķijā ar 78:74 pagarinājumā uzvarēja Horvātiju un Eiropas čempionāta noslēgumā cīnīsies par 9.vietu, liecina organizatoru informācija. Finālspēli par 9.vietu latvieši aizvadīs svētdien.

Priekšpēdējā spēlē čempionātā Latvijai rezultatīvākie bija pa 16 punktiem guvušie Roberts Blumbergs un Kristers Zoriks. Blumbergs arī izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, bet Verners Kohs pievienoja 15 punktu guvumu.

Finālmačā par 9.vietu Latvijas jauniešu pretinieki būs Krievijas un Itālijas izlašu spēles uzvarētāji.

Iepriekš pirmajā spēlē izslēgšanas turnīrā par 9.vietu Latvijas basketbolisti uzvarēja Melnkalni (68:65). Latvijas izlase galvenā trenera Jāņa Gailīša vadībā otrajā grupu kārtā piekāpās Francijas basketbolistiem (62:91), bet uzvarēja Čehiju (92:56) un Spāniju (75:73). Ar to bija par maz, lai tiktu ceturtdaļfinālā.

Pirmajā grupas kārtā Latvijas izlase uzvarēja Melnkalni (70:61), bet zaudēja Serbijai (64:67) un Vācijas vienaudžiem (76:84), kas liedza nopelnīt punktus otrās grupu kārtas ieskaitē. Grupas trīs labākās komandas iekļuva otrajā kārtā, kur pretendēja uz ceturtdaļfinālu. Vietu Eiropas čempionāta spēcīgāko valstu sabiedrībā zaudēs trīs vājākās komandas.

Eiropas čempionāta medaļnieki Volosā kļūs zināmi svētdien. Latvijas jaunieši 2007. un 2010.gadā Eiropas čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.