U-18 izlase ar uzvaru pār Horvātiju sāk otro grupu kārtu

Latvijas U-18 basketbola izlase pirmdien Liepājā ar 72:65 uzvarēja Horvātiju pirmajā spēlē Eiropas čempionāta (EČ) otrajā grupu kārtā, liecina rīkotāju informācija. Grupu kārtas turpinājumā laukuma saimniekiem cīņā par vietu ceturtdaļfinālā vēl atlikušas spēles otrdien pret līderi Turciju un trešdien pret pastarīti Angliju.

Uzvarētājiem Kristaps Gludītis guva 15 punktus, Kristaps Porziņģis iekrāja 10 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, kā arī pa 10 punktiem bija Dāvja Geka un Riharda Lomaža rēķinā.

Sākotnēji spēkos līdzvērtīgā cīņā, horvāti otrajā ceturtdaļā uz brīdi ieguva sešu punktu pārsvaru (25:19), taču puslaika beigās ar trim punktiem priekšā jau bija Latvijas basketbolisti (36:33). Izšķirošs atrāviens mājiniekiem izdevās trešajā ceturtdaļā, kad Latvijas basketbolisti guva 12 punktus pēc kārtas un panāca 50:39. Atlikušajā laikā Latvijas izlases uzvara vairs nebija apdraudēta.

Otrajā grupu kārtā Latvijas izlases rēķinā ir divas uzvaras trijās spēlēs. Pirmajā grupu kārtā uzvarēja Bulgāriju (85:57) un Spāniju (66:61), bet zaudēja itāliešiem (69:70). Otrajā grupu kārtā Latvijas basketbolistiem ir ieskaitīts arī panākums pret Spāniju un neveiksme pret Itāliju.

Turnīra otrajā kārtā, kas spēcīgākajām komandām notiek Liepājā un Ventspilī, cīņu par vietu ceturtdaļfinālos turpina 12 komandas, kas sadalītas divās grupās. Izslēgšanas spēles čempionātā risināsies Rīgā līdz 28.jūlijam, izspēlējot visas vietas.

Eiropas U-18 čempionātos Latvijas komandas līdz šim augstākais sasniegums ir trešā vieta 2007. un 2010. gadā.