Latvijas U-20 basketbolisti, atvadoties no elites, piekāpjas arī čehiem

Latvijas U-20 basketbola izlase svētdien Eiropas čempionāta pēdējā spēlē mača galotnē ar rezultātu 77:80 piekāpās Čehijas komandai, turnīru noslēdzot pēdējā - 16. vietā, liecina organizatoru informācija.

Pirmā puslaika beigās ar viena metiena pārsvaru vadībā bija Latvijas izlase (40:37). Neskatoties uz Čehijas spēlētāju pārsvaru metienu precizitātē no spēles, latvieši bija naskāki atlēkušo bumbu izcīņā zem groziem, kā arī pārliecinoši labāki uz soda metienu līnijas.

Trešās ceturtdaļas sākumā latvieši spēja pārsvaru uz tablo palielināt vēl par desmit punktiem (52:39), bet līdz izšķirošajai ceturtdaļai rezultātu starpība jau atkal tika samazināta līdz viena metiena atstatumam (61:58). Ceturtās ceturtdaļas vidū Čehijas pārstāvji bija pārņēmuši vadību un divas minūtes pirms spēles laika beigām atradās vadībā ar 71:76. Nedaudz vairāk kā minūtes laikā Latvijas izlase rezultātu ne tikai izlīdzināja, bet arī guva minimālu pārsvaru (77:76), taču spēles izskaņā čehu sargātajā grozā bumba vairāk nekrita, kas ļāva pretiniekiem atgūt vadību un izcīnīt 15. vietu.

Latvijas komandas rindās rezultatīvākais bija Rihards Bērziņš ar 14 punktiem, tikpat punktus grozā sameta arī Eduards Hazners.

Jau iepriekš tika ziņots, ka Latvijas izlase piekāpās visās pirmajās čempionāta spēlēs, zaudējot vietu elitē.