Panorāma

Bērnu slimnīcai trūkst nauda

U20 basketbola izlasei vēsturiska uzvara

Latvijas izlase spēlēs U-20 Eiropas čempionāta finālā (papildināts)

Latvijas U-20 basketbola izlase sestdien Tallinā cīņas galotnē ar 64:63 uzvarēja Spāniju un pirmo reizi nodrošināja dalību Eiropas čempionāta (EČ) finālā, liecina rīkotāju informācija. Cīņā par čempiona titulu Latvijas basketbolisti tiksies ar Itāliju, kas pusfinālā ar 77:68 pārspēja Krievijas izlasi.

(papildināts ar Itālijas izlases iekļūšanu finālā)
Jānis Bērziņš Latvijai pusfināla cīņā guva 14 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, savukārt pa 12 punktiem bija Andreja Gražuļa un Ingus Jakoviča rēķinā. Spānijai rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Haime Fernandess.

Uzvarētāju cīņā noteica pēdējās epizodēs, kurās veiksmīgāki bija Latvijas basketbolisti. Bērziņš 17 sekundes pirms beigu svilpes netrāpīja divus soda metienus, taču Gražulis savāca atlēkušo bumbu un nodrošināja Latvijai 64:62 pārsvaru. Spāņi vēl trāpīja vienu soda metienu, taču ar to nepietika pat pagarinājuma panākšanai.

Spāņi bija veiksmīgāki spēles sākumā, pirms otrās ceturtdaļas vidus panākot vadību ar 15 punktiem (31:16). Taču Latvijas izlase uzlaboja spēli aizsardzībā un pēc veiksmīgi izspēlētām sadarbībām krāja punktus. Rezultāta starpība strauji saruka, līdz Jakovičs pirmā puslaika pēdējā minūtē jau izvirzīja Latviju vadībā ar 35:34. Trešajā ceturtdaļā vadībā pabija abas komandas, bet pēc pēdējā pārtraukuma Latvija atgriezās spēlē ar četru punktu izrāvienu līdz 55:49. Latvijas izlases kļūdas gan palīdzēja Spānijai uz brīdi pārņemt vadību (58:55), tomēr līdz pēdējām sekundēm neviena komanda nevarēja būt droša par uzvaru.

Abas komandas tikās jau priekšsacīkstēs pirmajā grupu kārtā, kad arī pārāki bija Latvijas basketbolisti (75:67).

Jau vēstīts, ka izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā Latvijas basketbolisti ar uzvaru pār Melnkalni tika pusfinālā. Divās grupu kārtās Latvijas izlase septiņās spēlēs izcīnīja sešas uzvaras.