Zinātnieki neizpratnē par ministres izteikumiem saistībā ar "Rigvir"

Panorāma

Bijušais policists palīdzējis organizēt aplokšņu algu maksāšanu

Latvijas basketbola izlase uzvar Krieviju

Latvijas basketbolisti pēc neveiksmīga sākuma izcīna vērtīgu uzvaru pār Krieviju

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība otrdien Eiropas čempionātā Stambulā atguvās pēc neveiksmīga pirmā puslaika un ar 84:69 uzveica līdzšinējo priekšsacīkšu grupas līderi Krieviju, kas iepriekš finālturnīrā bija nepārspēta. Pēc grupā trešās uzvaras un pirmā triumfa savstarpējās spēlēs kontinenta meistarsacīkstēs Latvijas izlase pat teorētiski nevar palikt ārpus astotdaļfināla, bet panākums palīdzēs ieņemt augstāku vietu grupā un tikties ar nosacīti vieglāku pretinieku izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Latvijas izlasē Jānis Timma bija rezultatīvākais ar 22 punktiem, savukārt 11 punktus pievienoja Rolands Šmits. Kristaps Porziņģis pēc četrām personiskām piezīmēm puslaika pārtraukumu sagaidīja uz rezervistu soliņa, bet maču pabeidza ar 11 punktu guvumu. Krievijai Aleksejs Šveds nodrošināja 21 punktu, taču ar zemu metienu precizitātes procentu.

Otro puslaiku Latvijas izlase sāka ar 10 punktu deficītu (34:44), bet lieliski nospēlēja trešajā ceturtdaļā, uz brīdi jau pārņemot vadību. Uzvaru Latvijas valstsvienība ar kolektīviem pūliņiem nostiprināja pēdējā ceturtdaļā, neļaujot pretiniekiem vairs atgūties.

Abu komandu centieni cieši spēlēt aizsardzībā ievirzīja spēli mazrezultatīvā gultnē. Latvijas basketbolistiem sākotnēji mazliet biežāk izdevās atrast plaisas pretinieku aizsardzībā un izvirzīties vadībā, taču uzbrukumos pret ciešu pretdarbību metieni nereti bija neprecīzi. Krievijas basketbolisti itin veiksmīgi darbojās pret Porziņģi pie groza, liedzot Latvijas izlases līderim tikt pie vienkāršiem metieniem.

Latvijas un Krievijas spēles apskats
00:00 / 01:40
Lejuplādēt

Krievi arvien turējās dažu punktu vadībā un jau pirmajā puslaikā izkārtoja Porziņģim četras personiskās piezīmes. Priekšpēdējā minūtē pirms garā pārtraukuma Krievijas izlases pārsvars pirmoreiz sasniedza 12 punktus (44:32). Pie groza Krievijai labi iejutās Timofejs Mozgovs ar otrajā ceturtdaļā gūtiem 11 punktiem.

Treneris Ziedonis Jansons par Latvijas spēles pret Krieviju pirmo puslaiku
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pieredzējušais basketbola treneris Ziedonis Jansons puslaika pārtraukumā Latvijas Radio teica, ka Latvijas izlasei vienīgais veiksmīgais risinājums bija Timmas darbība soda laukumā pēc bloka, kas ļāva uzbrukumus noslēgt ar precīziem metieniem. Savukārt pret Latvijas trīspunktu metieniem krievi laicīgi sagatavojās.

Daudz efektīvāk latvieši sāka otro puslaiku, ar dzelžainu aizsardzību veicinot 9:2 atrāvienu un pēc Timmas trīspunktnieka divas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma Latvijas izlase jau pārņēma vadību - 52:50. Kvalitatīvāka saspēle un bumbas pārvaldīšana nodrošināja Latvijai spēles pārsvaru, ko izdevās pārvērst arī labvēlīgā rezultātā. Pēc trim nospēlētām pēdējā ceturkšņa minūtēm Mārtiņš Meiers cīņā pie groza panāca Latvijai septiņu punktu vadību (63:56). Pēdējās minūtēs Krievijas spēle pajuka bez skaidra rīcības plāna un ar dezorganizētu uzbrukumu.

Latvijas izlases starta pieciniekā laukumā devās Kristaps Porziņģis, Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns, Jānis Timma un Rolands Šmits.

Treneris Jansons pirms spēles Latvijas Radio uzsvēra, ka mačs pret Krieviju būs principiāla raksturu pārbaude un cīņas iznākuma noteikšanā izšķirošs būs Latvijas izlases veikums aizsardzībā.

Treneris Ziedonis Jansons pirms mača sākuma par Latvijas spēli pret Krieviju
Lejuplādēt

Vēlāk otrdien Latvijas pārstāvētajā grupā serbi ar 82:68 uzveica pastarīti Lielbritāniju, savukārt mājinieki turki dalību astotdaļfinālā nodrošināja ar uzvaru 78:65 pret beļģiem.

Latvijas izlase finālturnīru sāka ar zaudējumu Serbijai un uzvarām pār Beļģiju un Lielbritāniju, bet grupas turnīra noslēgumā ceturtdien vēl tiksies ar Turciju. Pēc apļa izspēles četras no sešām grupas komandām - Serbija, Latvija, Krievija un Turcija - iekļūs izslēgšanas turnīrā. Atkarībā no grupā ieņemtās vietas Stambulas grupas komandas astotdaļfinālā tiksies ar Spāniju, Horvātiju, Melnkalni vai Ungāriju.

Spēles vēl trijās grupās risinās Helsinkos, Telavivā un Rumānijas pilsētā Klužā-Napokā. Eiropas čempionāts ilgs līdz 17. septembrim.