Latvijas basketbolistes pārbaudes spēles izskaņā zaudē Eiropas čempionei Serbijai

Latvijas dāmu izlase basketbolā, turpinot gatavoties Eiropas čempionāta finālturnīram, Čehijas pilsētā Karlovi Vari notiekošā pārbaudes turnīra otrajā mačā sestdien ar 61:69 zaudēja Serbijas valstsvienībai, kas ir pašreizējā kontinenta čempione.

Latvijas izlasē šajā mačā Gunta Baško-Melnbārtde guva 12 punktus, kamēr Elīna Bakina pretinieču grozā sameta 11, bet Anete Šteinberga deviņus punktus. Tikmēr Serbijas izlasē ar 21 punktu izcēlās Jeļena Milovanoviča, kura izcīnīja arī astoņas atlēkušās bumbas, bet Tamara Radočaja pievienoja 12 punktus.

Spēle bija ļoti līdzīga, taču pēc pirmā puslaika Latvija bija vadībā ar 37:30. Turpinājumā pārsvaru noturēt neizdevās un pirms pēdējās ceturtdaļas Mārtiņa Zībarta trenētajai komandai bija viena punkta deficīts (52:53).

Vēl nepilnas četras minūtes pirms beigām rezultāts bija neizšķirts 61:61, tomēr beigas labāk nospēlēja serbietes.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka šī turnīra pirmajā mačā Latvija piektdien, atspēlējot 16 punktu starpību, ar 69:65 uzvarēja Čehiju, bet Serbija ar 71:66 pārspēja Ķīnu.

Tieši pret ķīnietēm Latvijas basketbolistes svētdien noslēgs šo pārbaudes turnīru.

Pirms diviem gadiem Serbijas basketbolistes pirmo reizi vēsturē kļuva par Eiropas čempionēm, kamēr Latvija jau divus turnīrus nav spējusi izkļūt no apakšgrupas. Savukārt pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs serbietes ieguva bronzu.

Čehijā latvietes ieradās 13 spēlētāju sastāvā, jo vairākām basketbolistēm ceļu uz izlasi aizšķērsoja savainojumi. Izlase palika bez Baibas Eglītes un Lienes Priedes, savukārt ar Dignu Strautmani galvenais treneris Mārtiņš Zībarts vienojās, ka basketboliste turpinās trenēties individuāli un gatavosies spēlēm jaunatnes izlasēs, bet valstsvienībā atgriezīsies tikai nepieciešamības gadījumā.

Latvijas sieviešu basketbola izlasē pirms šī turnīra, palika vien 13 kandidātes. Pirms divām nedēļām, kad Zībarta trenētā komanda uzsāka treniņus, sastāvā bija 18 spēlētājas. Kā pirmā no kandidēšanas atteicās Ieva Kūlīte, kuru nomainīja pieredzējusī Aija Brumermane, bet vēl pirms pirmajām pārbaudes spēlēm no sastāva savainojuma dēļ izkrita Rūta Veidere.

Latvijas izlase turnīrā Karlovi Vari spēlē ceturto reizi. Debijā 2011.gadā Latvija ierindojās trešajā vietā, bet 2013. un 2015.gadā tika gūtas otrās vietas.

Kā vēstīts, pirmajā pārbaudes mačā pirms Eiropas čempionāta Latvija pagājušajā nedēļā noslēdzošajā ceturtdaļā salauza cīņas gaitu un ar rezultātu 68:62 pieveica Ukrainu, bet dienu vēlāk pret to pašu pretinieci, spēlējot aiz slēgtām durvīm, guva uzvaru ar 75:68.

Gatavojoties finālturnīram, latvietes aizvadīs deviņas pārbaudes spēles. Pēc turnīra Čehijā jūnija sākumā Rīgā būs mači ar Baltkrievijas izlasi, bet nedēļu vēlāk Stambulā notiks dueļi ar Turcijas un Kanādas valstsvienībām.

Eiropas čempionāta finālturnīrs Čehijā norisināsies no 16. līdz 25.jūnijam. Latvija pirmā posma D apakšgrupā tiksies ar Beļģiju, Melnkalni un Krieviju.

Latvijas izlase pēc lieliskā 2007.gada čempionāta, kad pirmo reizi tika sasniegts pusfināls un iegūta ceturtā vieta, vairs tika augstu nav bijusi. Iepriekšējos divos finālturnīros vienība nav spējusi izkļūt no apakšgrupas.