Andris Auziņš par pirmsspēles noskaņojumu

PK kvalifikācijas spēle futbolā, Latvija - Andora

FIBA Eiropas čempionāts. BK "Ventspils" - Tenerifes "Iberostar"

BK «Ventspils» Čempionu līgu sāk ar panākumu pret pagājušās sezonas uzvarētājiem

BK „Ventspils” dramatiskā cīņā trešdien Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) čempionu līgā ar 73:72 savās mājās pārspēja pagājušās sezonas čempionus „Tenerife” no Spānijas, liecina organizatoru informācija. Spēles gaitā komandas 26 reizes apmainījās ar vadības grožiem, no kurām pēdējā notika septiņas sekundes pirms mača beigām.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem un astoņām bumbām zem groziem bija Ronalds Zaķis. Par punktu mazāk iemeta Māris Gulbis.

Pirmā ceturtdaļa iesākās līdzīgi, abām komandām ik pa brīdim esot vadībā. Pēc nospēlētām desmit minūtēm ar minimālu pārsvaru vadībā bija „Tenerife” (18:19). Arī otrās ceturtdaļa aizritēja līdzīgā gaisotnē, saglabājot „Tenerife” komandas vienas punkta pārsvaru (36:37).

Otro puslaiku veiksmīgāk iesāka viesi, kas ātri vien panāca septiņu punktu pārsvaru (36:43), tomēr pirms pēdējā nogriežņa vadībā jau atradās BK „Ventspils” (56:54). Arī pēdējās desmit minūtēs komandas vairākkārt apmainījās ar vadības grožiem, tomēr septiņas sekundes pirms mača beigām Zaķis mājiniekiem atguva vadību, ko vienība vairs nezaudēja.

FIBA čempionu līgā spēlē 32 komandas, kas iedalītas četrās apakšgrupās. Komandas aizvada divas spēles ar katru no citām grupas vienībām, pa reizei spēkojoties viesos un mājās.

Otrdien citās B apakšgrupas spēlēs otrdien Klaipēdas „Neptunas” ar 75:73 uzvarēja Francijas vienību „Elan Chalon”, Turcijas „Gaziantep” ar 82:77 pieveica „Orlandina” no Itālijas, un Vācijas „MHP Riesen” apspēlēja Grieķijas „PAOK”.

Nākamo spēli BK „Ventspils” FIBA čempionu līgā aizvadīs 18. oktobrī Klaipēdā pret „Neptunas”.