BK «Ventspils» basketbolisti Rīgā panāk neizšķirtu LBL finālsērijā

BK "Ventspils" sestdien "Arēnā Rīga" ar 89:83 uzveica "VEF Rīgu" ceturtajā spēlē Latvijas basketbola līgas (LBL) finālsērijā un cīņā līdz četrām uzvarām panāca neizšķirtu 2:2, liecina organizatoru informācija. Tādējādi čempiona noteikšanai būs vajadzīgas vēl vismaz divas spēles.

Ventspils komandā rezultatīvākie bija pa 15 punktiem guvušie Rihards Lomažs un Aigars Šķēle, savukārt Juļs Juciks pievienoja 14 punktus. Rīdziniekiem 24 punktus nodrošināja Alekss Peress, bet Kristaps Janičenoks iekrāja 16 punktus. Otro spēli pēc kārtas "VEF Rīgai" izlaida viens no komandas līderiem Mareks Mejeris, kurš otrdien tika savainots VTB Vienotās līgas mačā pret Maskavas CSKA.

Enerģiskajiem ventspilniekiem izdevās prāvs atrāviens pirmā puslaika beigu daļā, izmantojot pretinieku kļūdas. Rezultāta starpība pusotru minūti pirms otrās ceturtdaļas beigām sasniedza deviņus punktus (44:35). Puslaika izskaņā divus trīspunktu metienus trāpīja Lomažs un Ventspils pārsvars pieauga līdz +12 (50:38).

Laukuma saimnieki atguvās trešā ceturkšņa sākumā un nepilnās piecās minūtēs likvidēja deficītu (55:55). BK "Ventspils" uz brīdi pazaudēja spēles ritmu, bet drīz vien atguvās, neļaujot "VEF Rīgai" nostiprināties vadībā. Pēdējā ceturtdaļā Ventspils komandas teicama aizsardzība un Jucika darbība pie groza mājiniekiem radīja grūtības, ko "VEF Rīga" īsti pārvarēt nespēja. Nepilnas trīs minūtes pirms spēles beigām ventspilnieku pārsvars pieauga līdz deviņiem punktiem (85:76) un laukuma saimnieki kurzemniekus vairs nespēja apturēt.

Nākamā spēle notiks pirmdien Ventspilī, savukārt sestajā spēlē Rīgā komandas tiksies 6.jūnijā.

Jau vēstīts, ka pirmajā finālsērijas spēlē pārāki bija ventspilnieki, bet nākamajos divos dueļos uzvarēja "VEF Rīga". Iepriekš LBL pusfinālā "VEF Rīga" sērijā līdz trim uzvarām pārspēja BK "Jūrmala" basketbolistus (3:0), bet BK "Ventspils" uzveica BK "Ogre" vienību (3:1).

Pusfinālu zaudētāju cīņā BK "Jūrmala" ieguva bronzas medaļas.

KONTEKSTS:

Regulārās sezonas divas spēcīgākās komandas BK "Ventspils" un "VEF Rīga" uzreiz iekļuva pusfinālā, savukārt trešās līdz sestās vietas ieguvēji vēl izspēlēja ceturtdaļfinālus.