Serbijas un Vācijas basketbolisti sasniedz Pasaules kausa finālu

Serbijas un Vācijas basketbolisti piektdien guva uzvaras Pasaules kausa pusfinālā un nodrošināja dalību svētdien paredzētajā titula mačā. Serbijas izlase ar 95:86 pārspēja Kanādu, savukārt vācieši guva uzvaru 113:111 spēlē pret ASV izlasi.

(papildināts ar Vācijas uzvaru pusfinālā)
Pusfinālu zaudētāji svētdien spēlē par 3. vietu noteiks bronzas medaļu ieguvējus.

Dienas pirmajā pusfinālā serbi vadībā nostiprinājās pirmās ceturtdaļas beigu daļā un puslaika pēdējā minūtē nodrošināja 15 punktu pārsvaru (52:37). Kanādas izlase trešajā ceturksnī sadeldēja deficītu līdz viencipara skaitlim, bet neveiksmīgi atsāka spēli pēc pārtraukuma, ļaujot Serbijas valstsvienībai nostiprināties 17 punktu vadībā (80:63).

Serbijas izlasē Bogdans Bogdanovičs guva 23 punktus, savukārt Kanādai tikpat rezultatīvs bija Ārdžejs Barets.

Serbijas un Kanādas spēles epizodes

Otrā pusfinālā Vācijas izlase trešajā ceturtdaļā nostiprinājās vadībā un pēc pārtraukuma panāca 12 punktu pārsvaru (96:84). Amerikāņi pusotru minūti pirms spēles beigām jau bija sadeldējuši deficītu līdz minimumam (107:108), tomēr Vācijas izlase nervozā galotnē spēja nosargāt uzvaru.

Vācijai ar 24 punktu guvumu izcēlās Andreass Obsts, turpretim amerikāņiem 23 punktus guva Entonijs Edvardss.

ASV un Vācijas spēles epizodes

Pēc Dienvidslāvijas sabrukuma Serbijas izlase nav tikusi līdz uzvarai Pasaules kausā, un komandas labākais sasniegums ir sudraba medaļas 2014. gadā. Savukārt Kanādas valstsvienība saglabā izredzes spēlē par 3. vietu pirmoreiz tikt pie godalgām Pasaules kausa izcīņā.

Vācijas izlase pirmoreiz spēlēs Pasaules kausa finālā - komandas līdz šim vienīgais pjedestāls bija 2002. gadā, izcīnot bronzas godalgas. Tikmēr ASV valstsvienībai ir risks otrajā Pasaules kausa izcīņā pēc kārtas palikt bez medaļām.

Latvijas izlase pēdējo spēli finālturnīrā aizvadīs sestdien, cīņā par 5. vietu tiekoties ar Lietuvu.

KONTEKSTS:

Pasaules kausā pirmajā grupu kārtā Latvijas valstsvienība Indonēzijā uzvarēja Libānu un pieveica Francijas izlasi, bet zaudēja Kanādas basketbolistiem. Savukārt otrajā grupu kārtā latvieši uzveica līdzšinējos Pasaules kausa īpašniekus spāņus un ar uzvaru pār Brazīliju sasniedza ceturtdaļfinālu, kur zaudēja Vācijai. Pusfinālā par 5. vietu latvieši pārspēja Itālijas valstsvienību

Finālturnīrā pirmo reizi piedalījās 32 valstsvienības, un Latvijas izlase ir debitantes statusā. Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā svētdien, 10. septembrī, Filipīnu galvaspilsētā Manilā.