Bertānam NBA sezonā rezultatīvākā spēle, «Thunder» basketbolisti uzvar

Sezonā rezultatīvāko spēli Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) sestdien aizvadīja Dāvis Bertāns, ar 15 punktiem un simtprocentīgu metienu precizitāti veicinot Oklahomasitijas "Thunder" uzvaru 126:120 viesos pār Dalasas "Mavericks".

Bertāns spēlē pret karjerā iepriekš pārstāvēto "Mavericks" trāpīja visus trīs trīspunktu metienus, no divpunktu distances pa grozu nemeta, bet ar simtprocentīgu precizitāti realizēja sešus soda metienus. Dāvis arī pa reizei izcīnīja atlēkušo bumbu, rezultatīvi piespēlēja un pārtvēra piespēli.

Laukumā Bertāns devās uz maiņu un viņa spēles laiks – 11 minūtes 10 sekundes – bija komandā otrais mazākais, toties viņš nopelnīja "Thunder" sastāvā labāko +/- rādītāju +16.

Dalasas "Mavericks" Oklahomasitijas "Thunder" spēles epizodes

Uzvarētājiem 23 punktus nodrošināja Džeilens Viljamss, savukārt "Mavericks" līderim Lukam Dončičam spēle izvērtās rezultatīva, tomēr ar to uzvarai nepietika. Dončičs guva 36 punktus, izcīnīja 15 bumbas pie groziem un 18 reizes rezultatīvi piespēlēja. Atgriežoties laukumā pirmajā spēlē pēc ģimenes pieauguma, Dončičs 59. reizi karjerā guva "triple double" jeb dubultciparus trijos rezultativitātes rādītājos.

"Mavericks" pēdējā ceturtdaļā guva 30 punktu pēc kārtas, un tik iespaidīgs izrāviens komandai NBA vēsturē vēl nebija izdevies, tomēr "Thunder" spēja atgūt vadību un nodrošināja uzvaru, gūstot spēlē pēdējos astoņus punktus.

Bertāns iepriekš sezonā nevienā spēlē nebija guvis vairāk kā sešus punktus, "Thunder" viņu biežāk atstājot uz rezervistu soliņa. Ziemeļamerikā apskatnieki vēstīja, ka kluba vadība tādējādi vēlas uzlabot savas pozīcijas turpmākās līgumattiecībās ar spēlētāju.

Oklahomasitijas klubs ar 13 uzvarām 19 spēlēs ir vicelīderis Rietumu konferencē aiz Minesotas "Timberwolves", un nākamo spēli aizvadīs trešdien Hjūstonā pret "Rockets".