Hokeja pusfinālos būs Ziemeļamerikas un Eiropas ziemeļu pāri

Soču ziemas olimpisko spēļu hokeja pusfinālos piektdien cīnīsies divi kaimiņvalstu pāri - Kanāda tiksies ar ASV, bet Zviedrijas valstsvienības pretinieki būs somi. ASV hokejisti vietu četru spēcīgāko komandu vidū nopelnīja ar drošu uzvaru 5:2 pār Čehiju.

Tādējādi jau pusfinālā atkārtosies Vankūveras ziemas olimpisko spēļu fināls, kurā pirms četriem gadiem Kanāda pārspēja amerikāņus. Savukārt Vankūveras olimpiskās bronzas īpašniekus somus gaida pārbaudījums pret pasaules čempioniem Zviedrijas hokejistiem.

Jau vēstīts, ka pašaizliedzīgi nospēlējušajai Latvijas izlasei neizdevās ceturtdaļfinālā apturēt Kanādu, piekāpjoties tikai ar vienu vārtu deficītu 1:2. Dienas pirmajos ceturtdaļfinālos Zviedrija ar 5:0 uzveica slovēņus, bet somi ar 3:1 laupīja cerības uz medaļām mājiniekiem krieviem.

Kopš olimpiskajās spēlēs 1992.gadā ieviesa pašreizējo izspēles formātu, Kanāda kļuva par pirmo olimpisko čempionvienību, kas pēc četriem gadiem spēja iekļūt vismaz pusfinālā. Divos olimpiskajos turnīros pēc kārtas nevienai komandai nav izdevies uzvarēt kopš 1992.gada, kad triumfēja apvienotā bijušo PSRS republiku komanda. PSRS izlase ieguva zeltu 1984. un 1988.gadā.