Marokā atrastas 85 miljonus gadu vecas dinozauru pēdas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pludmalē Marokā atklāti pierādījumi dinozauru klātbūtnei pirms 85 miljoniem gadu. Vietējie iedzīvotāji apgalvo, ka mazs cunami noslaucījis pludmales smiltis, atklājot ko ievērības cienīgu – dinozauru pēdas.

Aizvēsturiskās pēdas iemītas Agādīrā, Marokā, un tās atklātas Anzas pludmalē pirms trim gadiem, bet par to plašāka publika uzzinājusi tikai šogad. Iepriekš vietējie uzskatījuši, ka tās ir jūras putnu pēdas.

Pēdas liecina, ka tur līdzāspastāvējuši dinozauri un lidojošie dinozauri, ko sauc par pterozauriem.

Tās atklātas pēc tam, kad kāds franču blogeris fotogrāfiju ar pēdām publicējis savā mājaslapā. Marokāņu akadēmiķi to pētījuši un noskaidrojuši, ka tās patiešām pieder dinozauriem.

“Teropodu dinozauru pēdas pasaulē nav bieži sastopamas. Šeit, Anzā, pēdas ir vismaz 85 miljonu gadus senas, kas nozīmē, ka tās nav tālu no laika, kad dinozauri izmira, kas bija pirms 65 miljoniem gadu. Tas liek nojaust par pēdējiem dinozauriem. Pēdu vecums ir ļoti svarīgs. Otra interesantā lieta ir lielais atrasto pēdu skaits,” stāsta paleontologs Musa Masrūrs.

Atradumu vieta ir kilometra garumā un 30 metru platumā, un tajā trīs gadu laikā atrasti jau vairāk nekā 300 pēdu nospiedumi, kas redzami jūras bēguma laikā un piesaista daudz apmeklētāju. Īpaši izliktas zīmes pludmalē tos brīdina par vietas aizsargājamo dabu. Bet, ja tomēr kāds tūrists nevīžo aiz sevis savākt, brīvprātīgie palīdz vietu uzturēt tīru.

Bērniem tā ir iespēja uzzināt daudz jauna par dzīvnieku pasauli. “Mēs cenšamies bērniem skaidrot dinozauru vēsturi un to, kā šīs pēdas tika atstātas, bet viņiem to saprast ir grūti. Tāpēc mēs cenšamies viņiem to parādīt praktiskā un zinātniskā veidā – esam izveidojuši šīs sandales ar dinozauru pēdu formu,” stāsta Marokas zinātniskās izpētes centra vadītājs Hasans Bufahs.

Pludmale kļuvusi par vietu, kurā dinozauru pēdas var izstaigāt reālajā dzīvē. Pētnieki cer, ka tās piesaistīs arī studentu uzmanību, kas turpinās veikt ģeoloģijas studijas. Tam nolūkam zinātniskās izpētes centrs šeit zinātniekus uzņem un ēdina bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti