Atjaunojam vēstuļu rakstīšanas tradīcijas! Dienas darbiņš

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Mūsdienās vēstuļu rakstīšana un sūtīšana pa pastu ir rets notikums - parasti pastkastītē var atrast apsveikumus uz jubilejām un svētkiem, vai iestāžu un organizāciju sūtītas vēstules.

Mācāmies rakstīt vēstules un tās nosūtīt pa pastu!

Nepieciešams: Vēstules rakstīšanai un nosūtīšanai būs nepieciešams vēstuļu papīrs, aploksne un marka. Vēl nepieciešams zināt adresi, uz kuru sūtīsiet vēstuli un adresi, no kuras vēstuli sūta – sūtītāja adrese.

Norises: Pirms rakstām vēstuli, nepieciešams izzināt vēstuļu rakstīšanas stilu, to rakstītājam svarīgi ievērot - vispirms vēstulē sasveicinās ar vēstules adresātu, tad pieklājīgi ir pajautāt, kā viņam klājas, tikai tad pastāstīt par sevi un rakstīšanas iemesliem. Noslēdz vēstuli ar laba vēlējumiem un parakstu. Neaizmirstiet uzrakstīt vēstules rakstītāja vārdu un vēstules rakstīšanas datumu.

Privātu vēstuļu rakstīšanā nav ierobežojumu mākslinieciskām un radošām izpausmēm, tomēr jāievēro, ka rokrakstam jābūt glītam, svītrojumi un labojumi nav pieņemami.

Kad vēstule uzrakstīta, to saloka vispirms vertikāli, lai malas nesakristu par centimetru, tad pārloka horizontāli, atkal raugoties, lai malas par centimetru nesakrīt, tad vēstuli būs ērti atvērt saņemot aiz stūrīša, kas izveidosies augšpusē.

Uz vēstules uzraksta vēstules saņēmēja vārdu un adresi, jāuzraksta arī sūtītāja vārds un adrese. Uz aploksnes uzlīmē marku un aploksni iemet pasta kastītē. Te jums ir jāiemācās, ka ir pasta kastītes, kurās saņem sūtījumus un pasta kastītes, kurās iemet vēstules nosūtīšanai.

Kopā varat apmeklēt pastu, kur var uzzināt visu par vēstuļu sūtīšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti