Ģimenes studija

Darbu sācis Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centrs

Ģimenes studija

Kas jaunajiem vecākiem jāzina par zīdaiņu pēkšņās nāves sindromu?

Kādas aktīvās atpūtas iespējas izmantot šajā ziemā?

Ledus matu sēnes, adatas un bumbas. Ģimenes ar bērniem aicina doties dabas pētniecībā ziemā

Ziema dod lieliskas iespējas ģimenēm ar bērniem doties pastaigās, dabas pēniecībā, veikt dažādas fiziskas aktivitātes. Tam var izmantot arī dažādas takas, sagatavotos izziņas materiālus. Mediķi iesaka vecākiem rūpēties par bērnu drošību, īpaši vietās, kur daudz apmeklētāju.

Dabas aizsardzības pārvaldes Ķemeru Nacionālā parka dabas centra vadītāja Agnese Balandiņa stāsta, ka parkā ziemas sezonā ir vairāk miera, liela daļa putnu devušies prom, daļa dzīvnieku ziemas guļā, tomēr, dodoties dabā, var novērot dzīvnieku rosību. Sniega apstākļos dzīvnieku kustību var labi pamanīt. Pērn izdeva "Dzīvnieku pēdu noteicēju", tas pieejams arī PDF formātā. No vilkiem un lāčiem, ejot pa dabas takām, nav jābaidās, dzīvnieki labāk izvēlas cilvēkus nesatikt.

Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" pārstāvis Juris Smaļinskis akcentē, ka, ja pēda ir uzzīmēta, tādu nekad neatradīs dabā, jo tā nedaudz atšķiras, nav tik precīza kā zīmējumā. Tāpat ir ieteicams kopā ar bērniem kļūt par pēddziņiem, vērojot dabā atstātās dzīvnieku darbību zīmes. Ziemā var vērot dabas izmaiņas temperatūras iespaidā – veidojas ledus matu sēne, ledus adatas, staigājot gar jūru, var paveikties redzēt ledus bumbas, upju krastā dažādus ledus veidojumus, tāpat var redzēt sarmu, sērsnu, vērot zvaigžņotas debesis. Staigājot gar Latvijas upēm, var vērot dažādus ledus veidojumus, bet jārēķinās, ka dabā viss mainās ļoti ātri.

Jūrtaka un Mežtaka ir garo distanču projekti, kuru attīstība turpinās. Tajos ir pieejami apraksti. Ir cilvēki, kuri šos maršrutus iet pa posmiem.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Divu dēlu (11 mēneši un 2 gadi un 11 mēneši) mamma Ina Graudiņa skaidro, ka izvēlas aktivitātes, kuras var veikt kopā ar bērniem, tāpēc tās ir tuvāk mājām. Piemēram, kopā ar bērniem viņa dodas barot pīles. Slēpošana Uzvaras parkā ir pa spēkam lielākajam bērnam. Ikdienā ar kaimiņiem ārā var uzbūvēt kamaniņu trasi. Gaujas nacionālā parka dabas takās ģimene skrien. "Mēs ar savu piemēru pierādām, ka vajag iet ārā, vajag iet dabā. Mums nav sliktu laika apstākļu, lai dotos dabā, mums ir piemēroti apģērbi," uzsver Ina Graudiņa.

Balandiņa skaidro, ka jauniešiem ir interese par dabu, ja to pasniedz atraktīvā veidā, īpaši tiem jauniešiem, kuri dabā devušies kopā ar ģimeni jau no mazotnes.

Bērnu klīniskās universitātes bērnu traumu ortopēdijas un mugurkaula ķirurgs Jānis Upenieks, runājot par bērnu drošību dažādās ziemas aktivitātēs, uzsver, ka "viss ir atkarīgs no tā, ko esat nolēmuši darīt." Ārsts akcentē, ka svarīgi ir izvēlēties piemērotus, ērtus apavus un apģērbu, tāpat svarīga ir drošība, veicot dažādas aktivitātes, pieaugušo klātbūtne, īpaši vietās, kur ir daudz apmeklētāju.

Divu bērnu tētis Ņikita par aktivitātēm ziemā:

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti