Ar startu Munameģī 86 kilometru «Stirnubukā» uzvar Armane un Ronimoiss

Gandrīz diviem simtiem taku skrējēju, 1. jūlija rītā startējot Munameģa pakājē Igaunijā, pirmie finišu pēc 86 kilometriem pie Opekalna baznīcas Latvijā sasniedza Agate Armane un Andris Ronimoiss. Pārējās distancēs startēja vairāk nekā 2000 dalībnieki, tostarp pašmāju vadošā slēpotāja Patrīcija Eiduka un netālu dzīvojošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs.

Garā "Stirnubuka" distance "Vilks" pulcēja skrējējus ceturto vasaru pēc kārtas. Iepriekšējos trīs gadus augusta vidū taku skrējēji dalīja Latvijas čempionāta (LČ) medaļas Gaujas krastā. Šoreiz ceļš veda 86 kilometrus no Hānjas Igaunijā pāri Munameģim uz Latvijas Ziemeļvidzemes esošo Opekalnu. Sešos no rīta biatlona trasē startu tradicionāli izcēla Jānis Ābols, taču ātrāk nekā citas reizes pakāpās takas malā, lai palaistu garām pieredzējušākus skrējējus – Pēteri Grīviņu un Alvi Danovski. Nesteidzīgi ar savu igaunisko uzvārdu sekoja Andris Ronimoiss, turpat bija bruņoto spēku pārstāvis Sergejs Ļeta un Somijā strādājošais Modris Trūlis.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pēc noskrietiem septiņiem kilometriem Baltijā augstāko virsotni Munameģi pirmā sasniedza Linda Boldāne, kurai cieši sekoja sezonas kopvērtējuma līdere Agate Armane no Siguldas. Nedaudz tālāk gandrīz kopā skrēja Viviāna Veronika Kirilova un Aiga Taulīna. Drīz vien Agate Armane pārņēma vadību savā pirmajā ultradistancē un, dienas gaitā palielinot pārsvaru, bijusī liepājniece svinēja pārliecinošu uzvaru (8:13:41), ļaujot priekšā finišēt vien septiņiem vīriem, un ceturto reizi pēc kārtas Stirnubuka posmā apbalvošanas laikā tika pie pienākuma iestādīt koku – šoreiz seriāla izveidotāja Rimanta Liepiņa vārda dienā.

Pirms trim nedēļām pasaules čempionātā (PČ) Austrijas Alpos pieveiktā garā distance nebija palikusi bez sekām Lindai Boldānei (8:36:14), tāpēc nesanāca cīņa par uzvaru.

Izlaižot startu divos iepriekšējos "Vilka" skrējienos, nācās atgriezties pie pirmajā Vilkā 2020. gadā ieņemtās otrās vietas. Savukārt trešo vietu ne bez pūlēm izcīnīja rīdziniece Viviāna Veronika Kirilova (9:05:19), kurai visai tuvu bija Ivita Šale (9:07:39), kas sacensības bija sākusi piesardzīgi no astotās pozīcijas.

Tikmēr vīri intrigu par uzvaru bija pārcēluši uz Latvijas teritoriju. Otrajā sacensību stundā ceļā uz Rouges skatu torni, kas vizuāli atgādina iespaidīgu putna ligzdu, visātrāk skrēja nesenā "Vilkaču" maratona uzvarētājs Ģirts Dakša no Tukuma, pakāpjoties no astotās pozīcijas uz trešo. Viņam līdzi pavilkās Modris Trūlis, apdzenot Sergeju Ļetu un savu treneri Andri Ronimosu un nonākot ceturtajā vietā. Izrāviens tomēr bija pārāk straujš un Ģirts Dakša ne tikai atkrita par vairākām pozīcijām, bet pēc dažām stundām izstājās no sacensībām.

Vēl atrodoties Igaunijas pusē, otrajā un trešajā vietā skrienošie Alvis Danovskis un Modris Trūlis palaida garām savu treneri Andri Ronimoisu, bet līderis Pēteris Grīviņš turpināja vienatnē skriet pa takām un ceļiem augšup un lejup Opekalna baznīcas virzienā. Tur atradās sacensību centrs un skrējēji pirmo reizi iegriezās pēc 68 kilometriem. Starp abiem līderiem bija vairāk nekā minūte, ko, skatītāju uzmundrināts, Andris Ronimoiss likvidēja nākamajos kilometros ceļā uz Dēliņkalna virsotni un līdz noslēgumam palielināja savu pārsvaru līdz četrām minūtēm (7:08:34).

No trim startiem malēnietim šī bija pirmā uzvara "Vilka" distancē.

Pēc Starptautiskās taku skriešanas asociācijas (ITRA) reitinga augstāk esošais Pēteris Grīviņš (7:12:39) tāpat kā Linda Boldāne vēl nebija paspējis atgūties no nesenā PČ taku skriešanā un pēdējos 20 kilometros nākamajam uzvarētājam zaudēja ap piecām minūtēm. Trešo vietu izcīnīja Alvis Danovskis (7:34:38), kam šis bija solis uz priekšu pēc pagājušajā gadā izcīnītās 7. vietas. Ceturto vietu Opekalnā nosargāja Modris Trūlis (7:48:07), kurš līdz šim tik garus gabalus Latvijā nebija skrējis.

Ja "Stirnubuka" "Vilks" ir gada notikums, tad pārējie skrējieni sacensību sezonā ir pierastāki. 21 kilometra "Buka" distancē devās divreiz vairāk dalībnieku un starp četriem simtiem taku skrējēju ātrākais bija viesis no Igaunijas Kennijs Kivikas (1:18:45), aiz sevis atstājot netālu dzīvojošo biatlonistu Andreju Rastorgujevu (1:20:26) un talsenieku Gintu Lūsi (1:20:29), kas aizvadītajā sezonā arī startēja biatlona izlasē. Aiz trijnieka palika kuldīdznieks Kristaps Bērziņš (1:22:42), kas sezonas pirmajos trijos posmos stādīja ozolu kā distances "Lūsis" uzvarētājs.

Sieviešu konkurencē pirmās trīs vietas ieņēma Zanda Malančuka (1:36:59), Kristīne Kuzņecova (1:42:01) un olimpiete Agnese Pastare (1:42:58). Ātrajā "Zaķa" distancē 14 kilometrus starp vairāk nekā pustūkstoša skrējēju visātrāk veica no Dobeles puses nākušie Jānis Girgensons (0:56:13) un Didzis Glušņevs (0:58:07), kā arī Jānis Mežiels (0:58:43) no Ogres. Abi pēdējie tāpat kā Kristaps Bērziņš jūnijā Austrijā pārstāvēja Latviju PČ kalnu un taku skriešanā. 

Spēcīga konkurence bija dāmām, kur labāko trijnieku sadalīja olimpietes – slēpotāja Patrīcija Eiduka (1:01:21), stadiona skrējēja Inna Žolneroviča (1:04:11) un nu jau treneres statusā esošā Ilona Marhele (1:05:26), kura nevarēja laist garām izdevību startēt savā kādreizējā Alūksnes novadā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Divu ātrāko distanču "Buks" un "Zaķis" skrējējiem papildus izaicinājums bija Kalna karaļa posms lēzenajā Dēliņkalnā, kur triumfēja liepājnieks Edgars Sprūds (2:49,57), aiz sevis atstājot Rīga–Valmiera bronzas medaļnieku Jevgeņiju Stepanovu (2:55,20) un orientieristu Andri Jubeli (2:56,62). Starp sievietēm ātrākās bija jau pieminētā slēpotāja Patrīcija Eiduka (3:26,86), Agita Kaļva (4:06,85) un Liene Allere (4:07,36), kura par sekundes simtdaļu pārspēja Ilonu Marheli (4:07,37). 

Komandu ieskaitē visvairāk punktus nopelnīja "Pulsometrs.lv - Jāturpina trenēties", "Rieksti mīl Vāveres" un "ASK Patria Sportland".
 
Vairāk nekā 700 taku skrējēji bija ieradušies Ziemeļvidzemē, lai startētu astoņu kilometru veselības skrējienā "Vāvere", ko mēroja arī skolēni savā čempionātā. Ap  300 dalībnieki izvēlējās bērnu distanci "Susurs" un vairāk nekā simts "Stirnubka" cienītāju devās pārgājienā bez skriešanas elementiem.
 
Līdz sezonas piektajam posmam, kad centīgākie tiks pie "Stirnubuka" pilnas ieskaites, jāgaida sešas nedēļas. 12. augustā Šlokenbekas muižā tiks atzīmēta apaļa desmitgade kopš pirmā "Stirnubuka", kas risinājās Tukuma pusē 2013. gada 23. augustā par godu ceturtdaļgadsimtam kopš tautu vienojošās akcijas "Baltijas ceļš".
 
Augustā tiks sveikti arī izturībnieku balvas "Dieva suns" laureāti, kas mēneša laikā spēja pieveikt 107 kilometru Rīga–Valmiera, 13 apļu skarbo "Vilkaču" maratonu un pāri robežām skrienošo "Vilku". Pirmajā gadā pie balvas tiks 16 skrējēji.

"Stirnubuka" sezona noslēgsies ar diviem posmiem 9. septembrī Raiskumā pie Cēsīm un 7. oktobrī Sabiles Vīna kalnā. Septembra beigās Siguldā gaidāms arī LČ taku skriešanā, savukārt oktobrī dubultmaratons "Taisnais" pa veco dzelzceļa līniju uz Ērgļiem un PČ pusmaratonā Rīgas ielās. Šonedēļ zvejnieku svētku noskaņās pirmo reizi gaidāms Rojas pusmaratons, kas vienā aplī vedīs pa dažādiem segumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti