ANO Laimes Indekss: Latvieši kļuvuši mazliet laimīgāki

Latvija Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) veidotajā pasaules laimes indeksā ieņem 54. vietu 155 valstu konkurencē. Tas ir par 14 vietām augstāk nekā 2016. gadā.

Latvija laimes indeksā ievietojusies starp Alžīriju (53.vieta) un Moldovu (54.vieta), bet starp Baltijas valstīm tā ieņēmusi otro vietu - Lietuva šajā rangā ievietojusies 52.vietā, bet Igaunija 66.vietā.

Par laimīgāko vietu pasaulē atzīta Norvēģija, kas no 4. vietas pērn pakāpusies uz 1. vietu, savukārt tai seko Dānija, Islande un Šveice, kuru iedzīvotāji var būt satriecoši apmierināti ar dzīvi. Novērtējuma apakšgalā atrodas Sīrija (152.vieta), Tanzānija (153.vieta), Burundi (154.vieta) un sarakstu noslēdz Centrālāfrikas Republika.

Indeksa mērītā laime Latvijā pieaug. Salīdzinot 2014.-2016. gada laimes indeksu ar 2005.-2007. gadu, Latvijā vērojams otrais lielākais pieaugums pasaulē aiz Nikaragvas.

„Visas TOP 4 valstis ierindojušās šādā secībā, atbilstot laimes galvenajiem faktoriem: aprūpei, brīvībai, dāsnumam, godīgumam, veselībai, ienākumiem un labai pārvaldei,” savā paziņojumā uzsvēra ANO.

Arī pārējām valstīm pirmajā desmitniekā ir augsti rādītāji visos sešos mainīgajos, kas izmantoti laimes vērtēšanai - ienākumi; veselīgi nodzīvotas dzīves gadi; iespēja uz kādu paļauties grūtībās; dāsnums; brīvība; uzticība (pēdējo mēra saistībā ar korupcijas apmēriem uzņēmējdarbībā un valdībā).

Atlikušajā desmitniekā arī notikušas nelielas pārmaiņas, piektajā vietā ierindojoties Somijai, kurai seko Nīderlande, Kanāda, Jaunzēlande, kā arī Austrālija un Zviedrija, kas dala 9. vietu.

Pasaules laimes rangs tiek publicēts kopš 2012.gada. Interesanti, ka 20.marts atzīts par Pasaules laimes dienu.

Pērn Latvija atzīta par 68. laimīgāko nāciju pasaulē.

1 komentārs
Latviets
Šis indeks ir absolūta parodija!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti