Guntars Meluškāns: Ušakova pēdējā kauja

Valsts valodas pretnostatījums krievu valodai ir zemisks, bet ārkārtīgi efektīvs veids, kā aktivizēt vēlētāju, kas balsotu pēc principa “pret krieviem” vai “pret latviešiem”.

To saprot Nils Ušakovs un to saprot "Saskaņas" spoguļpartija - Nacionālā apvienība. Situācija Rīgas domes vēlēšanās kļuvusi kutelīga. No iesākumā pilnīgi bezcerīgā skata uz “labējām partijām” lēnām izkūņojušies potenciāli draudi Rīgas vietvaldim. Lai arī neviena izteikti spēcīga oponenta nav, tomēr pa visiem kopā viņi līdz bīstamajiem 50+ procentiem var aizsniegties, un tad jau vienalga, vai tā būs spēcīga koalīcija vai nē – tajā nebūs "Saskaņas" (SC) un "Gods kalpot Rīgai" (GKR).

Katrā ziņā turnīra tabulā ir atgriezusies intriga, un Rīgas domes vēlēšanas solās būt jautrākas, nekā likās vēl pirms mēneša. Bondara/Pūces tandēms, kuriem “kasieris” Jaunups, visticamāk, nodrošinās leknu kampaņu, Juta Strīķe, lai piedod man pārējie bordānieši, bet pārējiem nav nozīmes, mazliet flegmatiskais, bet apņēmīgais Ķirsis, un, kas zina, kādi vēl mūs gaida pārsteigumi… Tas viss līdz ar Nacionālās apvienības villošanos pret "Saskaņu", kurai uzradies atbalsts Lemberga personā,

sola jautras un diezgan netīras dubļu kaujas, kurās, iespējams, uzvarēs lielākais ruksis, bet, iespējams, kāds, kas mācēs saglabāt tīras rokas.

Nila uzdevums šajā situācijā ir iešūpot un mobilizēt savu vēlētāju. Viņš tomēr nav Putins vai Lembergs, kuriem vienalga, cik liela ir vēlētāju aktivitāte.

Šajās vēlēšanās izšķirīga var būt katra balss, un nav izslēgts, ka uzvarētāja noskaidrošanai būs nepieciešams foto finišs.

Ikviens "Saskaņas" atbalstītājs, kurš vēlēšanu dienā dosies makšķerēt vai ogu palasīt, var atgriezties pilsētā, kurā nomainījusies vara un viss “kopīgi paveiktais” kļuvis par Jutas Strīķes darba lauku. Iedomājieties – pēc izmeklēšanas un atmaskošanas izsalkusi Juta Strīķe, kas piekļuvusi Ušakova/Amerika pilsētas kambariem un lādēm. Lēšu, ka katrs no viņiem vismaz pa reizei ir naktī modušies no līdzīga murdziņa.

Ko darīt Nilam, lai makšķernieks izvēlētos nemakšķerēt, bet ogotājs - neogot?

Viņiem vajag radīt trauksmes sajūtu, ka vectēvu lieta vēl nav pabeigta, ka ienaidnieks nesnauž un laiks celties pēdējai kaujai. Te lieliski noder “valodas jautājums”.

Nedomāju, ka Ušakovs nesaprot vai neapzinās, kad un kāpēc pārkāpj valodas likumu. Gluži otrādi – tās ir apzinātas, sīkas riebeklības jeb provokācijas, kuru mērķis izraisīt Valsts valodas centra un agri vai vēlu arī brālīgās Nacionālās apvienības reakciju. "Saskaņas" vēlētājs atkal tiek spīdzināts ar vecajiem, bet iedarbīgajiem jautājumiem: kas vainas, ja viņš runā divās valodās, lai visi rīdzinieki saprot? Vai tad tiešām krievs ar krievu vairs nevarēs savā valodā sarunāties? Kas būs tālāk – ģimenē aizliegs runāt krieviski?

Bumba veļas, makšķernieks vēlēšanu rīta agrumā dzen bārdu un apvelk balto kreklu, bet ogotājs liek plato bikšu kabatā pasi, ar ko, visticamāk, nelepojas un slāj uz vēlēšanu iecirkni.

Visa šī aina būtu nepilnīga bez "Saskaņas" otras pusītes – Nacionālās apvienības (NA). Galu galā valoda taču ir arī viņu instruments. Atceros, kā LTV kādreiz rādīja numuru ar dubulto flīģeli, kura vienā pusē sēdēja Maestro, bet otrā jaunais pianists Harijs Bašs. Tas izskatījās pēc tādas saskanīgas cīkstēšanās. Līdzīgā saskaņā cīnās arī SC un NA, tikai spīdīgā flīģeļa vietā politiskajās dubļu kaujās novazātā valodiņa.

Zīmīgi, ka arī uzdevums "nacionāļiem" ir identisks – aktivizēt vēlētāju, tātad sabaidīt savu ogotāju un savu makšķernieku, lai zina, ka “tie tur” atkal ceļ galvu, ka Melnais (sarkanais) nevaid miris. Tāpēc ir jāierosina grozīt likumu, lai Nilu var atstādināt par valodas likuma neievērošanu – tas ir lielisks veids, kā pievērst uzmanību sev un, protams, ka papildus sabiedēt abus makšķerniekus un ogotājus.

30 komentāri
Errachdi Soukaina
Jābalso par SC. Jo labējās partijas nav tas, kas ir vajadzīgs, bēt jāizsvītro Ušakovu un Ameriku, jo viņi jau ir turīgi cilvēki. Atceraties Rīgas Namu Parvaldnieku...
Neslāvs
Jābalso par turīgiem, izglītotiem un uzņēmīgiem cilvēkiem. Jāizsvītro Ušakovu un Ameriku no Latvijas pilsoņu kopuma, jo viņi ir latviešu tautas ienaidnieki un SSaskaņa - pretvalstiska organizācija.
Jānis
Lai pamēģina Vācijā vienkārši darba vietā parunāt kādā citā valodā, kas nav vācu. Pirmajā reizē brīdinājums, otrajā uz ielas. Nemaz jau nerunājot par oficiālajām amatpersonām. Mums ir ļoti mīksti valodas likumi.
:/
Problema jau ir pavisam citur. Kā tas tā nākas, ka Latvijā dzimušiem un uzaugušiem krieviem, joprojām, liekas, ka viņi dzīvo krievijā (nerakstās tā valsts ar lielo butu)? Un kāpēc, joprojām, ir tik daudz latviešu, kuri balso par viņiem un viņu pakalpiņiem?!
to "Precīzim", kurš arī "draudzenei
NA biedri ir atklāti pauduši sajūsmu par Putinu un Latvijā atbalstījuši Krievijā uzsāktās tikumības un cenzūras kampaņas, kuru gaitā aktīvi sadarbojās ar Saskaņu. kādu amatu Tēvzemieša Birka vadītajā Rīgas domē ieņēma Saskaņietis Dolgopolovs? nezini? šie fakti nekādi neiet kopā ar to falšo Latvijas patriota tēlu, ko spēlē NA. NA eksistē nevis tāpēc, ka ir Saskaņa vai Kremlis, bet tāpēc, ka vienmēr un visur ir pieprasījums pēc vairāk vai mazāk radikāla nacionālisma. šie zēni pavicina karodziņus, papūš taurītes, pablaustās un NA vēlētāji ir laimīgi
kašķupolim
Tur Dzintars neslavē Putinu. Tev ir grūti uztvert kontekstu? Tad izvēlies citu profesiju, nemokies žurnālistikā.
Raivis Dzintars publiski
slavina Putinu: http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/506100-eiropas_nacionalisti_ka_putina_profasistiska_rezima_draugi_ari_latvija
kašķupolim
Ko nu muldi. Kurš NA biedrs ir paudis sajūsmu par Putinu?
Draudzene
Meluškāns drēbi redz. Un, pēc komentāriem spriežot, babuļi jau sāk iespringt. Gudri un tālredzīgie balsos pa Bordāna partiju, jo Juta izārdītu to korumpantu zirnekļu tīklu.
draudzenei
Kaut ko jau viņš redz, bet Saskaņas un NA vienādošana ne par kādu Meluškāna lielu gudrību neliecina. Tieši tāpēc, ka Latvijā darbojas Maskavas stutēta krievimpēriska Saskaņa, NA ir tik populāra, nevis otrādi. Ja nebūtu Putina un vispār kremļa imperiālisma, protams, tāda NA latviešiem vispār nebūtu nepieciešama. Cita lieta, ka arī NA ir savā azotē izauklējusi lērumu čūskulēnu (Požarnovs, Straume u.c.), bet tas ir atsevišķs temats.
lūgums NEPLP
Lūdzu nodrošiniet viedokļu dažādību vienā (jebkurā) rakstā! Žurnālisti, kuri grib paust savu ideoloģisko pārliecību, lai iet strādāt privātā plāšsaziņā. Pietiek vienreiz! Cik ilgi jūs, NREPLP, atļausiewt valsts plašsaziņā apspļaudīt latviešu valodu, latviojas nācijas identitāti? Pietiek!
JK
Šīs lūgums būtu tā kā vairāk būtu adresējams psihiatriem. Varbūt tieši tie var palīdzēt autoram ar personības dalīšanās ierosināšanu, citādi, baidos, ka viena autora vienā viedokļrakstā prasīt viedokļu dažādību nav konstruktīvi.
par žurnālistu idiotismu plašsaziņā
žurnālisti Latvijā daudz par daudz ir iedomājušies sevi par praviešiem esam! :) Arī šis meluškāns. Proti, vai darbs valstij piederošā plašsaziņā nozīmē visatļautību? Vai valsts plašsaziņas (lsm.lv) žurnālistam ir atļauts apspļaudīt viņam netīkamas idejas (piem. nacionālā apvienība). kas tu tāds esi, melu'\skān, lai par valsts kase tev maksātu par tavi ideoloģisko pārliecibu, piesmejot latviešu valodu? .. tu tautai esi NEKAS! atceries to, kad tevi atkal sākjs pārmākt slimīga pravietošana. ... sorozītisms ir slimība ... laikam neārstējama.
lūgums NEPLP
Žurnālisti, kuri atsakās paust komunistu-nacistu psihisko noviržu kroplos augļus, lai iet strādāt privātā plāšsaziņā. Pietiek vienreiz! Komunistu-nacistu minoritātes izpratnē NREPLP nevēlēšanās tiražēt tikai un vienīgi agresīvu rasistisku un ksenofobu gaudošanu nozīmē apspļaudīt latviešu valodu un latvijas nācijas identitāt!
ivo
Nu nezinu, nezinu, es domāju, ka nevis par kaķu tantītēm tas būs, bet gan par latviešu bērnudārziņiem, ja vecāki sapratīs, ka jāiet vēlēt, ja negribas piķot daudz no savas kabatas. Tas ka zagļiem no RS un būvuzraudzības jāsēž cietumā, tas būtu tikai papildu bonuss.
par žurnālistu idiotismu plašsaziņā
žurnālisti Latvijā ir iedomājušies, ka darbs valstij piederošā plašsaziņā nozīmē komunistu-nacistu minoritātes plānprātīgo murgu ignorēšanu. Tā dižo rasu naida un ksenofobijas kretīnisma klaja apspļaudīšana. Akla un trula neklanīšanās nacionālās apvienības priekšā, komunistu-nacistu plānprātiņu minoritāte uztver kā latviešu valodas piesmiešanu un slimošanu ar to, ko komunistu-nacistu ideoloģiskās autoritātes Putins un Lembergs sauc par sorozītismu ...
klauss
..un ko tieši raksta autors ierosina?
N
ziņas neierosina un nedod padomus, kā tev dzīvot, ziņas informē un liek domāt
Precīzi
Saskaņas spoguļpartija - Nacionālās apvienība. Divas merkantilu kampēju partijas, kuras parazitē uz etniskā naida kurināšanas.
kompostā vl!
Saskaņa ir no na tik atšķirīga, cik vien var būt kautkas atšķirīgs. SC ir reāli darītāji, bet NA ir nejēgas, kas piesedzas un spekulē ar valodas jautājumu, jo uz vairāk nav spējīgi.
Precīzim
Precīzi kā Putinam vajag, esi noformulējis - nez no kurienes uzradies (iznāk, ka droši vien latviešu vainas pēc) "etniskais naids" Latvijas robežās, un nekāda sakara ar to, ka kāds kremlī Latviju uzskatītu par russkij mir sastāvdaļu, kurā tikai tāpēc krievu valodai viss pienākas.
Tēvzemei un brīvībai
Leģionāriem nav nekāda sakara ar Saskaņas politiskajiem drauģeļiem NA un ne jau par viņiem cīnījās leģionāri. Leģionāri cīnījās par Latviju, kurā brīvi dzīvotu un Latviju lolotu gan krievi, gan geji, gan žīdi, gan latvieši.
Vintars
Ikviens, kurš nebalso par Nacionālo Apvienību, ir valsts nodevējs. Leģionāri cīnījās par brīvu Latviju, nevis par gejiem, krieviem, žīdiem.
cenzūra!
Kāds sakars rīdzinieku dzīves kvalitātes uzlabošanai ar tiem koncentrācijas nometņu slepkavām, kuri necīnījās par Latviju, bet nogalināja pat savus tautiešus waffen ss hitleriskās armijas labā? Pagājuši vairāk kā 70 gadi. Pietiek pārvērst Rīgu par kara poligonu. Jebkurš, kurš balsos par Latvijas attīstības bremzēm VL, ir valsts nodevējs. Tavs dzintars ir osipova sieva. Un waffen ss kadā sakarā cīnījās par Latviju Krievijas teritorijā, 16. martā to svinot kā uzvaru Krievijas teritorijas iekarošanā?
Vudsons
Ulmaņlaikos nebija vēlēšanās, i labi dzīvojam. Gods un slava Nacionālai Apvienībai.
Nu jā
Pēdējās vēlēšanās par NA nodoti vien 17% balsu... Pilna valsts "nodevēju"...
omg
Raksta autors tik gudri irš, ka ļoti gribētos uzzināt, par ko tad pats balsos un kāpēc.
Pēterim
Izlasi to pirmo teikumu, sakarniek.
Pēteris
Kāds sakars pašvaldību vēlēšanām ar pensijām?
pīpīlācis
Jebkurā reālā demokrātijā ir kāda partija,kura pērk vēlētāju balsis ar pensijām un pabalstiem.Štatos tā ir demokrātu partija,bet pie mums ''Saskaņa."Var gadīties,ka pensionāriem un trūcīgajiem,tas ir svarīgāk par etnisko piederību
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Populārākie
Interesanti