Gulbis uzvar un iekļūst Malaizijas turnīra ceturtdaļfinālā

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis ceturtdien Malaizijā ar trijos setos izcīnītu uzvaru 6-3, 6-7 (3-7), 6-1 pār vācieti Filipu Pečneru sāka Kualalumpuras turnīru un iekļuva ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Gulbis aizvadīja pirmo cīņu vienspēlēs, kopš augusta beigās zaudēja ASV atklātā čempionāta otrajā kārtā.

(papildināts ar Ernesta Gulbja teikto)
Kualalumpurā Gulbis ir izlikts ar otro numuru, tādēļ cīņu sāka no otrās kārtas, kur gūtā uzvara garantēja viņam vietu turnīra astoņu spēcīgāko dalībnieku vidū. Spēlē par vietu pusfinālā latvieša pretinieks būs vēl viens vācietis Benjamins Bekers, kurš Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ir 66.vietā.

Gulbis aizvadīto cīņu neuzskata par augstas kvalitātes tenisu, taču žurnālistiem uzsvēra, ka uzvara jebkurā gadījumā ir uzvara. Turklāt zaudējumu otrajā setā Gulbis uzskata par paša nopelnu, nevis Pečnera panākumu.

"Nevis viņš [Pečners] atgriezās spēlē, bet es viņam [šo iespēju] uzdāvināju," teica Gulbis. "Pieļāvu daudz nepiespiestu kļūdu un viņš labi cīnījās. Nebija augstākās kvalitātes teniss, bet uzvara ir uzvara. Šis ir arī sarežģīts korts spēlei, un man pie tā vēl jāpierod," piebilda Latvijas spēlētājs.

Cīņu pret kvalifikācijā spēlējušo Pečneru Gulbis sāka pārliecinoši, dominējot pirmajos trijos geimos un panākot 3-0 pārsvaru, tostarp vienu punktu nodrošinot pretinieka servē. Pečneram uzlabojot servi, spraigāks izvērsās seta turpinājums. Abi tenisisti guva punktus savā servē, taču Gulbim seta beigas sagādāja papildu pārbaudījumu, jo pirmās divas setbumbas viņš nerealizēja, vispirms no tuvas distances trāpot tīklā, bet tūlīt pēc tam pieļaujot dubultkļūdu servē. Tomēr pēdējās divās izspēlēs pārsvars bija Gulbja pusē.

Veiksmīgi Gulbis sāka arī otro setu, jau pirmajā geimā nodrošinot punktu pretinieka servē. Tomēr problēmas savā servē liedza pasaules ranga 13.vietas īpašniekam iegūto pārsvaru noturēt, un seta vidū Pečners panāca neizšķirtu 3-3. Pēc Gulbja dubultkļūdas Pečneram bija setbumba, ko viņš gan nerealizēja, un Gulbis ar divām netveramām servēm nodrošināja neizšķirtu 6-6. Savukārt taibreikā Pečners ieguva 4-2 pārsvaru un pārliecinoši nodrošināja uzvaru setā.

Izšķirošajā trešajā setā Gulbis spēlēja arvien pārliecinošāk, un pēc ceturtajā geimā lauztas Pečnera serves panāca 3-1, turpinājumā vairs neļaujot pretiniekam gūt nevienu punktu.

Pečners 2009.gadā ATP rangā sasniedza 35.vietu, taču veselības problēmu dēļ no pērnā gada septembra līdz jūnijam turnīros nespēlēja.

Kualalumpurā, kur balvu fonds ir 1,02 miljoni dolāru, Gulbis spēlē pirmoreiz. Sezonā iepriekšējos piecos turnīros Gulbis netika tālāk par otro kārtu.

Jau vēstīts, ka Kualalumpurā kvalifikācijas otrajā kārtā izstājās cits Latvijas tenisists Deivids Jukša. Turnīra uzvarētājs nopelnīs 250 reitinga punktu.