Ernests Gulbis neveiksmīgi startē Toronto «Masters» turnīrā

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis, kurš ATP rangā šonedēļ ieņem 66. vietu, otrdien Kanādas pilsētā Toronto notiekošajā “Masters” turnīrā pirmās kārtas mačā ar rezultātu 4-6, 2-6 piekāpās amerikānim Radžīvam Ramam, kurš ATP rangā ierindojas 118. pozīcijā.

Gulbis pirmo setu iesāka pārliecinoši, taču pēc otrā geima sāka zaudēt Ramam un vairs nespēja atgūt pārsvaru. Gulbim izdevās trīs reizes gūt punktus pretinieka servē, turpretim Ramam šāda iespēja bija vienu reizi. Tenisisti katrs pieļāva vienu dubulto kļūdu. Otrajā setā Gulbis pieļāva divas dubultās kļūdas, turpretī Rams ieguva punktu pretinieka servē.

Šobrīd Rams nav labākajā sportiskajā formā un piedzīvojis zaudējumus sešās no pēdējām ATP septiņām spēlēm. Vienīgā uzvara gūta pret ranga piektajā simtā esošo amerikāni Makenziju Makdonaldu, kurš Ņūportā tika pie "wild card" un Ramam zaudēja pirmajā kārtā.

Gulbim šī bija pirmā spēle kopš Vimbldonas turnīra. Plaukstas locītavas savainojuma dēļ viņš izlaida vairākus turnīrus, tostarp pagājušajā nedēļā notikušo Vašingtonas “ATP World Tour 500” sērijas turnīru.

Gulbis pērn Monreālā tika līdz ceturtdaļfinālam un nopelnīja 205 reitinga punktus, kas viņam dzēsīsies 15. augustā. Ja latvietis nespēs šos punktus aizstāvēt, viņš, visticamāk, izkritīs no pasaules ranga pirmā simtnieka.