Berdihs uzvar Nadalu cīņā par vietu Austrālijas tenisa čempionāta pusfinālā

Čehijas tenisists Tomāšs Berdihs otrdien Melburnā pieveica spāni Rafaelu Nadalu un otro gadu pēc kārtas iekļuva Austrālijas atklātā tenisa čempionāta pusfinālā.

Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) ranga 7. numurs Berdihs guva pārliecinošu uzvaru trīs setos ar 6-2, 6-0, 7-6 (7-5). Tikai trešajā setā Nadals, kurš rangā ir trešais, spēja izrādīt pienācīgu pretestību, tomēr mainīt spēles gaitu 2009. gada "Australian Open" uzvarētājs nespēja. Nadals pērn spēlēja turnīra finālā, kurā viņš iekļuva arī 2012. gadā.

29 gadus vecais čehu tenisists aizvada ļoti pārliecinošu turnīru, jo visās piecās aizvadītajās spēlēs viņš uzvarējis trīs setos.

Berdihs piekto reizi iekļuva "Grand Slam" turnīru pusfinālā, bet finālā viņš ir spēlējis vienu reizi - 2010. gadā Vimbldonā. Pērn Melburnā viņš pusfinālā zaudēja šveicietim Stanam Vavrinkam, kurš vēlāk kļuva par visa turnīra uzvarētāju, izšķirošajā mačā pārspējot tieši Nadalu.

Berdihs pirms Austrālijas atklātā čempionāta paziņoja, ka ir saderinājies ar čehu modeli Esteri Satorovu.

Čehu tenisista pretinieks pusfinālā noskaidrosies vēlāk otrdien, kad kortā dosies brits Endijs Marejs un mājinieku cerība Niks Kirgioss. Vēl divi pusfinālisti kļūs zināmi trešdien, kad ranga līderis Novaks Džokovičs no Serbijas spēlēs ar kanādieti Milošu Raoniču, bet Vavrinkas pretinieks būs japānis Kei Nisikori.

Sieviešu vienspēlēs otrdien pusfinālā tika Krievijas tenisistes Marija Šarapova un Jekaterina Makarova. Šarapova ar 6-3, 6-2 uzvarēja Eiženiju Bušāru no Kanādas, bet Makarova ar 6-4, 6-0 uzveica Simonu Halepu no Rumānijas.

Jau ziņots, ka Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis pagājušajā nedēļā pirmās kārtas mačā ar rezultātu 7-5, 0-6, 6-1, 6-7(2-7), 6-8 zaudēja 18 gadus jaunajam Austrālijas tenisistam Tanasim Kokinakim.

Austrālijas atklātais tenisa čempionāts ir pirmais no sezonas četriem "Grand Slam" turnīriem. Šogad sasniegts rekordliels turnīra kopējais balvu fonds - 40 miljoni Austrālijas dolāri (28,34 miljoni eiro). Turnīrs ilgs līdz svētdienai.