Panorāma

Bēgļu izglītības iespējas

Panorāma

Aviosatiksmi no Ķīnas varētu uzsākt ar čarterlidojumiem

Skolēni apgūts eksaktos priekšmetus

Skolēni LU Dabaszinātņu centrā iepazīst eksaktās zinātnes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

17.septembrī Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notika jauno dabaszinātnieku un matemātiķu skolu svētki “Es – cilvēks zinātnē!”, kuros skolēni varēja par šīm jomām uzzināt vairāk.

Vismaz daļa no viņiem dienās te nāks arī kā studenti - par to ir pārliecināti skolēni no visas Latvijas, kuri bija ieradušies Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, lai iepazītu sev interesējošās eksaktās zinātnes. Šodien viņiem bija iespēja piedalīties dažādās lekcijas un nodarbībās, lai jau pēc tam izvēlētos vienu priekšmetu, ko attiecīgajā fakultātē varētu papildus skolai iepazīt visa mācību gada garumā.

Pasniedzēju lomās studenti vai jaunākie pasniedzēji un mācības organizētas tā, lai ir saistoši. Meklē atbildes uz jautājumiem par ķīmiju sadzīvē, kā fizika palīdz sasniegt olimpiskus  panākumus, kā uzbūvēt kvantu datoru, ko dara „elektroniskais” deguns.

Lai arī lēnām, bet skolēnu interese par eksaktajiem priekšmetiem augot. To apliecinot, gan tas, ka arvien vairāk izvēlas tos studēt augstskolās, gan arī šādu pasākumu apmeklētība.

"Un droši vien arī tāpēc, ka mēs ļoti daudz par to runājam. Un protams, ka šie priekšmeti, viņi nav vienkārši. Apgūt fiziku vai ķīmiju ir diezgan smags darbs, bet tas nenozīmē, ka to nevar darīt saistošā, aizraujošā veidā. Un tas ir tas, par ko mēs domājam, lai šī formāts, kādā jaunieši strādā jaunus cilvēkus var uzrunāt," skaidro LU Starpnozaru izglītības inovāciju centra direktore Dace Namsone.

Turklāt jāsāk pēc iespējās ātrāk, jo pēdējās vidusskolas klases jau esot daudz par vēlu, lai sāktu par to interesēties padziļināti. Katru mācību gadu tikai aptuveni 8% izglītojamo kārto izvēles centralizēto eksāmenu bioloģijā, 7% - fizikā un 4% - ķīmijā. Izglītības ministra Kārlis Šadurskis gan jau iepriekš norādījis, ka ar laiku ķīmijas, fizikas vai dabaszinību eksāmenu plānots padarīt obligātu. Pirmie soļi jau sperti šogad izmēģinot tā sauktos piloteksāmenus, kādi būs arī nākamgad

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti