Siguldas kalnu maratonā triumfē Puriņš un Puķīte

Irita Puķīte aizvadītajā Siguldas kalnu maratonā (SKM) atkārtoja savu pērno sniegumu un parādīja, ka vienlaikus var būt labākā gan 70 kilometru distancē, gan starta kalna 250 metru sprintā. Tikmēr Mārtiņš Puriņš izcīnīja trešo uzvaru, vienlaikus triumfējot arī Latvijas taku skriešanas sacensību reitingā un kļūstot par 2015.gada Kalnu karali.

Sacensību galvenais favorīts Mārtiņš Puriņš pirms starta norādīja, ka uzvarētāju pretendentu lokā ir vismaz pieci taku skrējēji. Tomēr siguldietis 70 kilometru distanci divos apļos pieveica sešās stundās, 37 minūtēs un 19 sekundēs, aiz sevis atstājot lietuvieti Vitautu Graži (6:50:22) un draudzīgi kopā finišējušos Andri Ronimoisu un Kristapu Broku (6:51:41). Tādējādi Mārtiņš Puriņš kļuva par vienīgo SKM vēsturē, kurš izcīnījis trīs uzvaras.

Diemžēl jau otrajā kilometrā kļūdījās līderu grupa un neuzskrēja stāvajā Kordes trasē, kurā bez abu īsāko distanču dalībniekiem atradās arī divi pilnā maratona skrējēji - Gints Lūsis un Kārlis Vanags. Viņi varēja pacīnīties par uzvaru, taču pēc 15 minūšu soda piešķiršanas tika ierindoti otrajā un trešajā vietā.

Sieviešu konkurencē uzvarēja Irita Puķīte (7:33:00), aiz sevis atstājot Martu Zumbergu (7:42:13) un Viviānu Kirilovu (8:01:00). Pieredzējusī Anita Liepiņa (8:30:01) nedēļu pēc astoņu stundu rogaininga palika aiz labāko dāmu trijnieka.

Starta kalna 250 metru garo un 85 metru augsto sprinta distanci Irita Puķīte veica nepilnās trijās minūtēs un otro gadu pēc kārtas kļuva par Ziediņa kalna karalieni. Arī pirmo 35 kilometru apli viņa noskrēja ātrāk par 35 kilometru distances uzvarētāju Lindu Boldāni (3:32:07).

Vīriešu konkurencē pirmais 34% stāvo starta kalnu pieveica Dmitrijs Serjogins (1 minūte un 47 sekundes), kurš ir viens no izlases kandidātiem Eiropas čempionātā (EČ) krosā. Taču viņa pārstāvētajā 15 kilometru distancē pārliecinoši uzvarēja Kristaps Bērziņš (1:06:09) no Kuldīgas. Īsāko distanci dāmu konkurencē visātrāk pa Siguldas takām noskrēja Lietuvas pārstāve Rūta Marija Trimonīte (1:27:28).

Trijās distancēs kopā startēja vairāk nekā 600 dalībnieku, kuri visas dienas garumā izbaudīja Kaķīškalnu, Ķeizarskatu, Kājnieku tiltu, Siguldas Pilsētas trasi, Turaidas muzejrezervātu, Krimuldas serpentīnu, Gaujas tiltu un vairākas citas skaistas Gaujas Nacionālā parka (GNP) vietas. Pilnā kalnu maratona skrējiena finišētāji papildināja savu medaļu kolekciju ar kalēja Jāņa Bankas izkalto burtu "L". Tuvāko gadu laikā centīgākie taku skrējēji Siguldā būs savākuši pilnu pilsētas nosaukumu.

SKM bija arī Latvijas čempionāta (LČ) noslēdzošais posms ultra garajās distancēs, kā arī taku skriešanas sacensību reitinga neatņemama sastāvdaļa. Mārtiņš Puriņš uzvarēja arī šajā taku skriešanas astoņu sacensību kopvērtējumā, kļūstot par šī gada Latvijas Kalnu karali. Tādējādi viņš pārspēja par vienām sacensībām mazāk skrējušos "Cēsis Eco Trail" uzvarētāju Andri Ronimoisu un pērno Kalnu karali Kristapu Broku.

Dāmu konkurencē nepārspēta šogad ir Marta Zumberga. Viņai uzvara arī Latvijas ultramaratonu reitingā, nopelnot LČ zelta medaļu un "Kefīra Kausu 2015". Sudraba un bronzas medaļas 12.decembrī Ozolniekos tiks pasniegtas Dacei Veipai un Ingai Ziediņai. LVS medaļas vīru konkurencē šosezon izcīnīja Kristaps Broks, Miķelis Zumbergs un Dainis Limanāns.

Tomēr kāds no siguldiešiem aizvadītajā nedēļas nogalē neskrēja savā mājas trasē, bet izvēlējās 12 stundu ultramaratonu Itālijā. Uldis Kļaviņš ar 135,496 kilometriem izcīnīja otro vietu, par pieciem kilometriem atpaliekot no uzvarētāja. Savukārt Alma Vītola uzsākusi nedēļu ilgo un 250 kilometru garo džungļu ultramaratonu Brazīlijā.