Laimonis Skadiņš atkārtoti triumfē Laulasmā 211 km ultramaratonā

Latvijas ultramaratonists Laimonis Skadiņš atkārtoti bija vienīgais, kurš aizvadītajās brīvdienās Igaunijā spēja finišēt "Laulasmā Ultra" 211 kilometru garajā distancē mazāk kā vienas diennakts laikā.

Pārdesmit kilometru attālumā no Igaunijas galvaspilsētas Tallinas atrodas samērā neskarta pludmale, kurai pieguļošajās meža taciņās vairākus gadus norisinās "Laulasmaa Ultra". Otro gadu ir dota iespēja 32 stundu laikā pieveikt 10 pusmaratonus jeb 211 kilometru garu distanci. Taču rezultāts tiek fiksēts arī tad, ja tiek noskriets mazāks apļu skaits. Pirmo gadu pilnās distances finišētāji ieguva trīs Monblāna skrējienu kvalifikācijas punktus.

Pilno distanci veica deviņi ultramaratonisti no 85 dalībniekiem. Taču Laimonis Skadiņš ne tikai kļuva par divkārtējo šo sacensību uzvarētāju, bet arī vienīgais to spējis izdarīt īsākā laikā par 24 stundām.

Laimonim Skadiņam šīs sacensības bija kā treniņskrējiens pirms septembrī gaidāmā Spartatlona Grieķijā, kurā viņš būs viens no diviem Latvijas pārstāvjiem.

Rogaininga speciālists Nikolajs Lucāns Laulasmā ultramaratonā ierindojās 10.vietā, pieveicot 178,2 kilometrus ātrāk par 30 stundām. Tikpat lielu kilometrāžu veica Mārcis Bogdanovs, paliekot 11.vietā. Tuvu 150 kilometriem noskrēja Jānis Bogdanovs (157,1km), Aivars Veiss (152,4km), Pēteris Cābulis, Uldis Kirtovskis, Andris Drešmanis, Aigars Beks un Andulis Šmidlers (147,7km).

Ja pērn Dace Veipa bija vienīgā dāma, kura spēja pieveikt visu distanci, tad šoreiz to nespēja neviena sieviete. Iespējams, ka galvenais iemesls meklējams faktā, ka pērnā gada uzvarētāja šoreiz nepiedalījās sacensībās. Par uzvarētāju kļuva Helēna Vennikas, kura noskrēja 168,8 kilometrus.

No Latvijas ultramaratonistēm vislielāko kilometrāžu veica Aija Čonka (131,3km), sieviešu konkurencē ieņemot sesto vietu. 10.vietā ierindojās Līga Līce, kura pieveica 105,5 kilometrus. Savukārt Diāna Kvedere noskrēja 84,4 kilometrus.

Komandu vērtējumā Latvijas skrējēji izcīnīja otro un trešo vietu starp piecām vīriešu komandām, kā arī trešo vietu starp sešām jauktajām komandām.

Nākamais ultramaratons notiks 23.jūnijā Daugavpils novada Višķos, kur tiks noskaidroti Latvijas čempioni 100 un 50 kilometru distancēs.