Latvijas regbisti ar uzvaru Ungārijā sāk Eiropas Nāciju kausa ciklu

Latvijas regbija valstsvienība svētdien izbraukumā ar 16:14 uzvarēja Ungāriju pirmajā spēlē Eiropas Nāciju kausa (ENC) 2B divīzijas jaunajā divu gadu ciklā, liecina Latvijas Regbija federācijas (LRF) informācija. Pēc pirmā puslaika Latvijas regbisti Estergomā bija iedzinējos ar 10:11, taču pēc pārtraukuma spēja pavērst cīņas ritējumu sev par labu un nodrošināja uzvaru ar divu punktu pārsvaru.

Pirmajā puslaikā Ruslans Kotļevs trāpīja soda sitienu, Uldis Saulīte izdarīja piezemējumu, bet izlases debitants Vadims Martiņenko iesita realizācijas sitienu. Savukārt otrajā puslaikā Martiņenko trāpīja vēl divus soda sitienus, tostarp otro - pašās spēles beigās. Latvijas komandai ar vienu piezemējumu bija par maz, lai iegūtu vienu papildu punktu, ko piešķir par vismaz četriem piezemējumiem.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Sergejs Lisko pastāstīja, ka spēle izvērtās izbraukuma cīņai raksturīgi ļoti smaga, bet izšķiroša bijusi noskaņošanās uzvarai. Lisko uzteica Martiņenko par dzelzs nerviem sitienu izpildīšanā, kas debitantam izlasē bija jauns pienākums, jo ierastais sitienu veicējs Kristaps Bērziņš ir savainots.

"Svaru kausi visu laiku svērās te uz vienu, te otru pusi. Uzvarējām pateicoties savam raksturam. Pirms spēles bijām spiesti meklēt spēlētāju, kurš izpildīs sitienus pa vārtiem, un nācās izšķirties starp Kotļevu, kurš labi izpilda tuvos, un Martiņenko, kurš labi sit tālos. Martiņenko nervu sistēma izrādījās labāka, jo beigās no tādas pozīcijas izpildīt tik svarīgu sitienu ir milzu atbildība. Laikam viņam klāt bija sargeņģelis,'' LRF citēja Lisko.

Latvijas izlase bija 2B divīzijā pēdējā komanda, kas iesaistījās turnīra izspēlē. Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs 15. novembrī ''Daugavas'' stadionā, Rīgā, pret Kipru.

Ar maksimāli iespējamajiem 10 punktiem par divām uzvarām divās spēlēs pirmajā vietā divīzijā ir Lietuva. Kiprai un Latvijai pēc vienas spēles ir pa četriem punktiem, Ungārijai pēc divām spēlēm – divi, bet Andorai pēc divām cīņām punktu nav.

Krievijas trenera Lisko vadītā Latvijas izlase pirmā apļa noslēgumā nākamā gada 25. aprīlī viesos spēlēs ar Lietuvu un 2. maijā mājās tiksies ar Andoras regbistiem. Pēc diviem apļiem labākā 2B komanda pacelsies uz 2A divīziju, bet pēdējās vietas īpašniece noslīdēs uz 2C divīziju.

ENC 2B divīzijā spēlē komandas, kuras nosacītā Eiropas rangā atrodas 24. līdz 28. vietā.