• Svētdiena, 2017. gada 23. aprīlis
  • Vārda diena: Jurģis, Juris, Georgs
Rīgā +5°C, ZR vējš 8m/s

Diriģenta Ludviga Leiša simtgadi svinēs ar vērienīgu koncertu «Lielajā dzintarā»

Ieteikt šo rakstu

| Mūzika

Svētdien, 15. janvārī, pulksten 15 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs aicina uz vērienīgu koru koncertu koncertzālē “Lielais dzintars”, lai godā celtu diriģenta Ludviga Leiša piemiņu un atzīmētu viņa 100. jubileju. Ieeja koncertā ir ar bezmaksas ielūgumiem, kas pieejami “Biļešu paradīzes” kasēs, informē koncerta rīkotāji.

16. janvārī ilggadējam Liepājas rajona virsdiriģentam, pilsētas un novadu koru diriģentam, pedagogam un sabiedriskam darbiniekam Ludvigam Leitim apritētu 100 gadu, par godu viņa piemiņai Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” notiks Liepājas pilsētas un Liepājas apkaimes novadu koru koncerts, piedaloties arī Rīgas Tehniskās universitātes jauktajam korim “Vivere” un solistēm – Baibai Bitei, Līvai Drēviņai un Solveigai Pētersonei.

Nozīmīgo kormūzikas notikumu ar savu dalību pagodinās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģenti Mārtiņš Klišāns, Jēkabs Ozoliņš, Gints Ceplenieks un Ilze Valce, kā arī diriģenti Līga Amerika-Ansiņa, Liene Breča, Anita Elere, Gunta Vite, Ilze Āboliņa, Ilze Balode un koncertmeistare Līna Andrejeva.

Diriģenta piemiņai koncertā skanēs J.Vītola, E.Dārziņa, P.Barisona, A. Feila, T. Ķeniņa, L.Garūtas, R.Paula, I.Kalniņa, P. Plakida, P.Vaska, S.Mences, M.Brauna, Z.Liepiņa, J.Lūsēna, U.Prauliņa, I.Rupaines un V.Zilvera skaņdarbi. Programmu vadīs Emīls Dreiblats.

Koncertā piedalīsies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori „INTIS”, „Kursa”, „Laiks”, „Lauma”, „Līva” un sieviešu koris „Aija”, Liepājas Universitātes sieviešu koris „Atbalss”, Rīgas Tehniskās universitātes jauktais koris "Vivere", Aizputes jauktais koris „Kurzeme”, Cīravas pagasta jauktais koris, Kazdangas pagasta jauktais koris, Grobiņas jauktais koris „Vēl”, Vaiņodes jauktais koris, Durbes sieviešu koris „Durbe”, Nīcas sieviešu koris, Nīcas vīru koris, Pāvilostas sieviešu koris „Sīga”, Priekules sieviešu koris, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas jauktais koris, Liepājas Bērnu un jauniešu centra jauktais koris "Reverberācija" un Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolas koris.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000