• Pirmdiena, 2017. gada 24. aprīlis
  • Vārda diena: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Rīgā +1°C, DR vējš 3m/s

Sieviešu dzejas festivālā Vācijā piedalās Langa, Gaile un Auziņa

Ieteikt šo rakstu

| Literatūra

No 28. līdz 30. oktobrim Minhenē (Vācijā) norisināsies trešais starptautiskais sieviešu dzejas festivāls “Schamrock”, kurā īpaša uzmanība tiks pievērsta Latvijas autorēm. Festivālā ar lasījumiem uzstāsties latviešu dzejnieces Anna Auziņa, Inga Gaile un Liāna Langa.

Sieviešu dzejas festivāls “Schamrock” Vācijas pilsētā Minhenē notiek reizi divos gados, un katru reizi tā organizatori izvēlas pievērst īpašu uzmanību kādas konkrētas valsts laikmetīgajai sieviešu dzejai.

Šogad festivāla uzmanības centrā ir Indonēzija, Indija un Latvija.

Latviju festivālā pārstāvēs dzejnieces Anna Auziņa, Inga Gaile un Liāna Langa. Liāna Langa kopā ar mūziķi Ingūnu Rubeni ar dzejas un mūzikas performanci uzstāsies piektdien, 28. oktobrī, bet Anna Auziņa un Inga Gaile dzejas lasījumus festivāla apmeklētājiem veltīs svētdien, 30. oktobrī.

Kopumā festivālā piedalīsies 50 dzejnieces un mūziķi no 17 valstīm: Argentīnas, Austrijas, Botsvānas, Bulgārijas, Ķīnas, Kipras, Vācijas, Grieķijas, Indijas, Indonēzijas, Latvijas, Rumānijas, Šveices, Slovēnijas, Taizemes, Turcijas un ASV.

Festivāla nosaukums “Schamrock” veidots, savienojot vācu valodas vārdu “scham” (kauns – tulk. no vācu val.) ar angļu valodas vārdu “rock” (klints, kalns, roks (mūzikas un dzīvesstila novirziens) – tulk. no angļu val.).

Festivālā īpaši tiek aicinātas piedalīties dzejnieces, kas ir aktīvas publiskajā telpā, nebaidās paust savu viedokli par sociāli un politiski jūtīgām tēmām. Dzeja šeit piedzīvo sinerģiju ar citām mākslas formām – operu, teātri, mūziku, kā arī dažādām lekcijām un diskusijām. Festivāla mērķis ir dalīties ar dažādu kultūru pieredzi, nojaukt robežas starp valodām un paaudzēm, kā arī transformēt valodu citās formās.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000