• Svētdiena, 2017. gada 23. aprīlis
  • Vārda diena: Jurģis, Juris, Georgs
Rīgā +5°C, ZR vējš 8m/s

Vējonis atbalsta augstskolu skaita samazināšanu

Ieteikt šo rakstu

7 komentāri | Latvijā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis atbalsta augstskolu skaita samazināšanu, norādot, ka reformām ir jābūt gan rūpīgi izplānotām, gan izskaidrotām.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” trešdien, 10.janvārī, Vējonis atzina, ka “tā varētu būt, ka ir jāmazina augstskolu skaits”. Prezidents gan sacīja, ka tas nenotiks viegli.

Vējonis arī piebilda, ka izglītība ir viena no jomām, kurā viņš sagaida valdības apņemšanos pieņemt smagus un nepopulārus lēmumus. Viņaprāt, vadībai tādi varētu būt pa spēkam. Būtiski lēmumi šogad varētu tikt pieņemti arī veselības aprūpē - attiecībā uz tās finansēšanas modeli - un nodokļu politikā, kur Vējonis sagaida prognozējamību.

Jau ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija nolēmusi līdz šā gada augustam reorganizēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju, to pievienojot Latvijas Universitātei. Galīgais lēmums gan būs jāpieņem valdībai. Turklāt vajadzīgs arī Augstākās izglītības padomes atzinums.

Ministrija norāda uz nepieciešamību saglabāt reģionālās filiāles, turklāt tajās iecerēts nodrošināt tādu pašu studiju kvalitāti kā Latvijas Universitātes centrālajā studiju vietā. Savukārt premjers Māris Kučinskis (ZZS) aicināja izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski ("Vienotība") reformas skaidrot jau nākamnedēļ paredzētajā koalīcijas partiju sēdē.

 

Komentāri (7)

hety

Nu pirmo ko vajag samazināt ir programmas, kas paŗklājas, piem., LLA ekonomisti. Galīgi nav skaidrs kāpēc grib noīsināt tieši RPIVA.

čiks

jau zināms no senatnes,ar neizglītotām masām,vieglāk manipulēt un valdīt...

www

tieši tāpēc ir jāceļ izglītības kvalitāte, tai skaitā apvienojot mācību iestādes, optimizējot izmaksas un novēršot administratīvo funkciju un mācību programmu pārklāšanos. tad arī nebūs neizglītots čiks :)))

es

nafig augstkolas kuras izmacas a profesijas tadas latvija nav...da inav vairs kam tur macities

...

Man jau gan likās, ka Latvijā patlaban ir Izglītības un Zinātnes ministrs, bet nevis ministre!!!

Veselais saprāts

Nu ļoti naski tiek ieviests mēslu bedres amerikas modelis - maksas izglītība, maksas medicīna un pārfinansēts militārisms! Ja 2014. gadā militārais budžets bija 226 milj. EUR, tad šogad tas ir paredzēts 443 milj., tas ir 96% pieaugums, burtiski divkāršojies!
Tā nauda, kas aiziet tam niecīgajam Latvijas militārajam personālam un NATO, varētu ne tikai uzturēt esošās, bet arī atvērt jaunas izglītības un veselības iestādes!

lllll

augstākai izglītībai 80% gadijumu jābūt maksas, tādā veidā celsies kvalitāte, jo, skaidrs, ka gribēs maksāt par vērtīgām, jēgpilnām, tirgus prasībām atbilstošām izglītībām. tajos 20% varētu ietvert ārstus, ķīmiķus u.c. zinātnes, kurās nevar būt iztrūkums.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000