• Otrdiena, 2017. gada 28. marts
  • Vārda diena: Ginta, Gunda, Gunta
Rīgā +3°C, R vējš 4.9m/s

Ministrs: Ārkārtas situācija Krimuldas un Ādažu novados iedzīvotājiem problēmas neradīs

Ieteikt šo rakstu

3 komentāri | Latvijā

Plānotā ārkārtas situācijas izsludināšana Krimuldas un Ādažu novados iedzīvotājiem nekādas problēmas neradīs, to telefonintervijā Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma” atzina zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (Zaļo un zemnieku savienība).

"Iedzīvotājiem praktiski papildu problēmas šis ārkārtas stāvoklis neradīs. Jo pārvietoties var brīvi. Visus darbus var veikt tāpat kā tas ir noticis katru dienu. Tā kā uz iedzīvotājiem šeit nebūs nekāda iespaida no šī ārkārtas stāvokļa izsludināšanas," teica ministrs.

Viņš norādīja, ka ārkārtas situāciju Ādažu un Krimuldas novadā nepieciešams izsludināt, lai būtu tiesības neievērot atsevišķu normatīvo aktu darbības. "Tas ir nepieciešams saistībā ar atklātās [Āfrikas cūku mēra skartās saimniecības cūku] dedzināšanas procesu," teica ministrs.

Dūklavs teica, ka saimniecībai par piespiedu kārtā likvidētajām cūkām tiks izmaksāta kompensācija, taču  tās apmērs vēl tiek rēķināts. Tad, kad šie aprēķini tiks veikti, tad Zemkopības ministrija lūgs kompensēt saimniecībai zaudējumus no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Jau ziņots, ka saistībā ar Āfrikas cūku mēra uzliesmojumu lielā cūku fermā Krimuldas novadā valdība sēdē otrdien, 17.janvārī, lems par ārkārtas situācijas izsludināšanu Ādažu un Krimuldas novadā. Galvenais mērķis ir atvieglot institūciju darbību, nodrošināt dzīvnieku nogalināšanu un iznīcināšanu.

Komentāri (3)

ko saka tauta

Juris
16.01.2017 21:14
No 14 miljoniem, 2 miljoni zemniekiem par likvidējamās cūkām, zemniekiem, lai pasargātu ganāmpulku no ACM apaļā 0. Pārējo naudu izsaimniekoja Dūklavs un Balodis.
Kad un kurš viņus sauks pie atbildības?
Kučinski, ja gribi uzlabot situāciju atbrīvojies no liekēžiem un naudas izsaimniekotājiem!

ruk

Protams ,ka iedzīvotāji necietīs ,jo gaļu tāpat kā līdz šim ievedīs no Eiropas.

jezups

Dūklav, labāk steidzīgi risini kompensācijas jautājumu, nevis pa tukšo muldi!
Tu esi tukša muca, kas tālu skan.
Reti var redzēt tik tukšu mucu!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000