Tūkstošiem cilvēku Maskavā atvadās no Tihonova

Vairāk nekā 10 000 cilvēku ceturtdien Maskavā atvadījās no leģendārā hokeja trenera Viktora Tihonova, vēsta Krievijas ziņu aģentūras interfax.ru un allhockey.ru

Tihonovs daudzus gadus vadīja PSRS labāko hokeja klubu ACSK, kā arī PSRS hokeja izlasi. Pirms tam viņš vadīja arī Rīgas „Dinamo” un Maskavas „Dinamo” hokeja komandas.

Tihonovs tika apglabāts Vagaņkovas kapsētā, netālu no pazīstamā krievu futbolista un futbola trenera Konstantīna Beskova atdusas vietas. Beskovs mūžībā aizgāja 2006.gadā.

Pēdējo godu Tihonovam parādīja Krievijas prezidenta Vladimira Putina administrācijas vadītājs Sergejs Ivanovs, sporta ministrs Vitālijs Mutko, Krievijas Hokeja federācijas vadītājs un leģendārais vārtsargs Vladislavs Tretjaks un citi Krievijas sporta dzīves vadītāji un bijušie hokejisti, piemēram, Vjačeslavs Fetisovs.

Atvadu ceremonija Maskavā notika CSKA Ledus sporta kompleksā.

Tihonova vadībā CSKA 12 reizes kļuva par PSRS čempioniem, divas reizes ieguva PSRS kausu un 13 reizes Eiropas čempionu kausu. Tāpat PSRS izlase trīs reizes uzvarēja olimpiskajās spēlēs, pēdējo reizi gan jau kā NVS izlase 1992.gadā, kā arī reizi izcīnīja otro vietu.  PSRS arī astoņas reizes uzvarēja pasaules čempionātā.

Pirms tam Tihonovam bija panākumi darbā ar Maskavas „Dinamo” komandu.

Tihonovs aizsaulē aizgāja pirmdien, 24.novembrī.