Rīgas «Dinamo» sarūgtina Vītoliņu un Maskavā pagarina uzvaru virkni

Rīgas "Dinamo" ar 4:3 pirmdien viesos pieveica galvenā trenera Harija Vītoliņa vadīto Maskavas "Dinamo" un izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), liecina rīkotāju informācija. Sezonā pirmoreiz Latvijas klubs sasniedza trīs uzvaru sēriju.

Ar divu vārtu guvumu Rīgas "Dinamo" izcēlās Pjotrs Ščastļivijs un rezultatīvi bija arī Miks Indrašis un Gints Meija. Pirmās divas trešdaļas rīdzinieki aizvadīja mainīgām sekmēm, gan izvirzoties vadībā, gan atspēlējot divu vārtu deficītu, bet pēdējā periodā Ščastļivijs iemeta uzvaras vārtus.

Uzbrucēju Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas "Dinamo" epizodiski ļoti iespaidīgi darbojās uzbrukumā, tomēr ne tik pastāvīgi, lai neatstātu viesiem izredzes.

Rīgas "Dinamo" spēles sākumā biežāk un efektīvāk uzbruka, taču necentās ilgstoši uzkavēties pretinieku zonā. Taktika izrādījās rezultatīva, jo Indrašis 8. minūtē ātrā prettriecienā izrāvās viens pret vārtiem un ar nūjas neērto pusi raidīja ripu mājinieku vārtsarga Aleksandra Jerjomenko padusē. Rezultativitātes punktu par piespēli nopelnīja arī "Dinamo" vārtsargs Jakubs Sedlāčeks.

Mājinieki arvien neatlaidīgāk uzbruka trešdaļas turpinājumā, un pēc rīdzinieku kļūdas pie savas zilās līnijas panāca izlīdzinājumu. Ar atkārtotu metienu no vārtu priekšas Sedlāčeku perioda priekšpēdējā minūtē pārspēja Aleksejs Cvetkovs. Iespaidīgu jaudu uzbrukumā laukuma saimnieki apliecināja uzreiz pēc pārtraukuma, kad Konstantins Volkovs izvirzīja Maskavas klubu vadībā. Rīdzinieki gandrīz vienlaicīgi nopelnīja trīs noraidījumus, un skaitliskā vairākuma izskaņā Maksims Pestuško panāca jau divu vārtu pārsvaru.

Trešdaļas turpinājumā Latvijas klubam pirmais bīstamākais uzbrukums izdevās tikai perioda vidū, taču spēku spēku samēru izmainīja Maskavas "Dinamo" palikšana mazākumā pēc Nikolaja Žeredva saņemtā dubultā soda. Rezultāta starpību samazināja Ščastļivijs, kurš bija acīgāks un tika pie vārtu priekšas palikušas ripas. Savukārt Meija nepilnu pus minūti vēlāk aizcīnījās līdz vārtiem un prata arī iedabūt tīklā ripu, ko Jerjomenko nespēja savaldīt.

Neizšķirts trešajā perioda noturējās tikai pāris minūtes, līdz ripa pēc Ščastļivija patāla metiena atrada ceļu starp Jerjomenko kājsargiem. Visi laukuma saimnieku centieni rezultātu izlīdzināt iestrēga rīdzinieku teicamā aizsardzībā un vienu vārtu pārsvars saglabājās līdz cīņas izskaņai.

Rīgas "Dinamo" iepriekšējās divās cīņās mājās pieveica spēcīgus Austrumu konferences klubus, sagādājot zaudējumus gan Ufas "Salavat Julajev" (2:1), gan Omskas apgabala "Avangard" (3:2 pēcspēles metienos).

Izbraukuma turpinājumā Rīgas "Dinamo" trešdien spēlēs pret Rietumu konferences lejasgala klubu HK "Soči", piektdien dosies laukumā Jaroslavļā pret "Lokomotiv", bet svētdien Podoļskā spēlēs pret "Vitjaz".