Rīgas «Dinamo» atgūstas un pret Ufas klubu pārtrauc zaudējumu sēriju

Spēles pēdējās septiņās minūtēs divi gūti vārti palīdzēja Rīgas "Dinamo" otrdien mājās ar 2:1 pieveikt spēcīgo Ufas "Salavat Julajev" un pārtraukt trīs zaudējumu sēriju Kontinentālajā hokeja līgā (KHL). Latvijas klubs tika pie otrās uzvaras oktobrī aizvadītajās deviņās spēlēs.

Vārtus laukuma saimniekiem guva par mača labāko spēlētāju "Dinamo" sastāvā atzītais Linuss Videls un Pjotrs Ščastļivijs. Spēlē pret Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Ufas klubu dinamieši otrajā trešdaļā nonāca iedzinējos, tomēr nepiekāpība spēles beigu daļā ļāva lauzt cīņas gaitu.

Abas komandas pirmajā trešdaļā piesardzīgāk atskatījās uz saviem vārtiem, lai neriskētu iekrist uz ātriem pretinieku uzbrukumiem. "Dinamo" aktīvāk aizvadīja cīņas sākumu, turpretim viesi tuvāk panākumam bija perioda pēdējās minūtēs. Pēc pārtraukuma cīņas raksturs nemainījās, līdz "Salavat Julajev" 7.minūtē izmantoja skaitlisko pārsvaru, kad Jakuba Sedlāčeka sargāto vārtu priekšā rezultatīvi nospēlēja Aleksandrs Kutuzovs.

Kājas savainojuma dēļ vēl līdz otrā perioda beigām "Dinamo" palika bez sava rezultatīvākā vārtu guvēja Marcela Hosas, kam palīdzēja aizkļūt līdz ģērbtuvēm. Labākā iespēja mājiniekiem panākt izlīdzinājumu bija skaitliskajā vairākumā, tomēr Ščastļivija no tuvas distances mestu ripu ar cimdu meistarīgi notvēra Ufas vārtsargs Lelands Ērvings.

Hosa pēdējā trešdaļā atgriezās laukumā, tomēr izlīdzinājumu ilgstoši neizdevās panākt, jo spoži vārtos darbojās Ērvings. Taču, "Salavat Julajev" koncentrējoties spēlei aizsardzībā, laukuma saimniekiem izdevās pārņemt iniciatīvu. Vārtu gūšanas iespēju kļuva arvien vairāk, līdz septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām Videls trāpīja vārtu augšējā stūrī. Nepilnas divas minūtes vēlāk savu iespēju no vārtu priekšas izmantoja Ščastļivijs, un "Salavat Julajev" vairs neko nespēja glābt, lai gan viesiem dažas iespējas cīņas beigās bija.

Trīs mājas spēļu sēriju, ko "Dinamo" sāka svētdien ar zaudējumu Astanas "Baris" hokejistiem (2:3), Latvijas klubs pabeigs ceturtdien pret Omskas apgabala "Avangard", bet oktobra pēdējā nedēļā dosies izbraukumā uz Krieviju.