Latvijas izlase ar vienu vārtu uzvaru revanšējas Krievijai pārbaudes spēlē

Latvijas hokejisti sestdien "Arēnā Rīga" ar 1:0 uzvarēja Krievijas izlasi pārbaudes spēlē un revanšējās par dienu iepriekš piedzīvoto zaudējumu. Uzvaras vārtus otrajā periodā iemeta Juris Štāls, bet vārtos nepārspēts debijā izlasē palika 19 gadus vecais Ivars Punnenovs, kuru atzina par labāko mājinieku sastāvā.

Jau pirmajā trešdaļā Punnenovam darba netrūka un viņš vairākkārt glāba no vārtu zaudējuma, taču laukuma saimnieki uzbrukumā bija aktīvāki nekā dienu iepriekš, kad cieta zaudējumu pirmajā spēlē. Traumu Latvijas izlasē pirmajā trešdaļā guva aizsargs Ēriks Ševčenko, kuru pēc ceļgala traumas nogādāja slimnīcā pārbaudēm.

Krievijas hokejisti bija tuvu vārtu guvumam, kad otrās trešdaļas sākumā trāpīja pa vārtu stabiņu. Toties laukuma saimnieki savu iespēju izmantoja, kad trešdaļas vidū ātrā pretuzbrukumā Štāls pēc saspēles ar Miku Indraši un Robertu Lipsbergu ieslidināja ripu Krievijas vārtos, ko sargāja debitants Andrejs Vasiļevskis. Līdz pārtraukumam Punnenovs vairākkārt glāba no vārtu zaudējuma, un arī pēdējā periodā viņš nebija pārspējams. Krievijas izlase divas minūtes pirms spēles beigām noņēma vārtsargu, taču arī seši laukuma spēlētāji Punenovu nepārspēja.

Jau vēstīts, ka Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Krievijas izlase piektdien uzvarēja ar 3:2. Latvijas izlasi abās spēlēs vadīja Toms Kūlens, jo Teds Nolans no Ziemeļamerikas vēl nav ieradies Latvijā.

Otrajā spēlē Latvijas uzbrukumu pastiprināja Indrašis, Gunārs Skvorcovs un Roberts Lipsbergs, kā arī Jānis Ozoliņš, kuri aizstāja piektdien spēlējušos Mārtiņu Cipuli, Alekseju Širokovu un Koba Jasu. Aizsardzībā Artūrs Kulda, Kristaps Sotnieks, Mārtiņš Porejs un Mārtiņš Gipters aizstāja Gunti Galviņu, Jēkabu Rēdlihu, Maksimu Širokovu, Agri Savielu un Artūru Saliju. Vairāki pieredzējuši hokejisti izlases darbā iekļausies otrdien pēc Lieldienām.

Arī nākamās divas pārbaudes spēles Latvijas izlasei būs "Arēnā Rīga" 25. un 26.aprīlī pret Franciju. Savukārt pēdējā pārbaude būs no 1. līdz 3. maijam Bratislavā triju valstu turnīrā pret Slovākiju un Norvēģiju. Pasaules čempionātā, kas Minskā notiks no 9. līdz 25. maijam, Latvijas izlase priekšsacīkstēs būs grupā ar Somiju, Krieviju, ASV, Šveici, Vāciju, Baltkrieviju un Kazahstānu.