Latvijas futbola valstsvienība sestdien viesos Ženēvā ar 0:1 zaudēja mājiniecei Šveicei 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā, kur abas komandas aizvadījušas pusi spēļu. Grupas līderi šveicieši daudz aktīvāk uzbruka un izmantoja vienu no vairākām labām vārtu gūšanas iespējām, tiekot pie piektās uzvaras piecās spēlēs.

(papildināts ar Portugāles uzvaru pār Ungāriju)
Mājiniekiem uzvaras vārtus 66.minūtē guva uz maiņu laukumā uznākušais Josips Drmičs.

Josipa Drmiča vārtu guvums

Šveicieši pirmajā puslaikā lielākoties kontrolēja bumbu un veidoja uzbrukumus, kas visbiežāk iestrēga aizsardzībā un palika bez bīstama noslēguma.

Andris Vaņins glābj pēc diviem šveiciešu sitieniem

Pirmie nopietnie draudi Andra Vaņina sargātajiem vārtiem bija 18.minūtē, kad vārtsargs atvairīja gan Admira Mehmedi sitienu, gan tvēra bumbu pēc Harisa Seferoviča atkārtota sitiena.

Dāvim Ikauniekam pietrūkst rezultatīvam uzbrukuma noslēgumam

Latvijas izlasei laba iespēja rezultatīvam uzbrukumam bija 34.minūtē, tomēr Dāvis Ikaunieks pēc izrāviena nepaspēja izdarīt sitienu soda laukumā, pirms bumbu izsita aizsargs Fabians Šērs.

Kristapa Blanka komentārs pēc puslaika

"Riga" FC treneris Kristaps Blanks Latvijas Televīzijā starpbrīdī atzina, ka spēles ritējums atbilda gaidītajam, taču Latvijas aizsardzība ar pretiniekiem tika galā itin labi.

Andris Vaņins novērš briesmas pēc Džerdana Šakiri sitiena

Vēlreiz Vaņina meistarība palīdzēja 48.minūtē, tiesa, Džerdans Šakiri sev lieliskā epizodē vārtu priekšā nenospēlēja tik labi, cik būtu vēlējies. Šveicieši arvien turpināja uzbrukt, tomēr Latvijas izlases aizsardzība bija gana aktīva, lai neļautu mājiniekiem doties uz priekšu ar visiem spēkiem.

Laukuma saimniekiem visbeidzot palīdzēja veiksmīgi veikta maiņa - pāris minūtes pēc došanās laukumā Drmičs ar galvu precīzi sita no tuvas distances pēc Mehmedi centrējuma. Gaisa cīņā Drmičs pārspēja debijas spēli izlasē aizvadījušo virslīgas kluba RFS futbolistu Aleksandru Solovjovu.

Latvijas futbolistiem mača galotnē cenšoties atspēlēties, šveiciešiem bija vairākas labas iespējas pretuzbrukumos, kas palika neizmantotas.

Kristapa Blanka komentārs pēc spēles

Blanks pēc mača atzina, ka šveiciešu uzvara bija likumsakarīga, lai gan bez izredzēm nepalika arī Latvijas valstsvienība.

Vienīgo uzvaru piecās spēlēs Latvijas izlase guva pret Andoru (1:0), kas sestdien mājās nospēlēja neizšķirti 0:0 pret Fēru salām, pārtraucot 58 zaudējumu sēriju, kas Pasaules kausa kvalifikācijā komandai ilga kopš 2005.gada. Vēl vienā B grupas spēlē portugāļi Lisabonā ar 3:0 bija pārāki par Ungārijas izlasi, divus vārtus gūstot Krištianu Ronaldu.

Latvijas valstsvienībai grupā zaudējumi piedzīvoti arī pret Fēru salām (0:2), Ungāriju (0:2) un Portugāli (1:4).

Nākamā spēle kvalifikācijas grupā Latvijas izlasei būs 9.jūnijā Rīgā pret Eiropas čempioniem portugāļiem. No Ženēvas Latvijas futbolisti dosies uz Tbilisi, kur otrdien aizvadīs pārbaudes spēli pret mājinieci Gruziju.