Futbola valstsvienība izcīna neizšķirtu un vēlreiz apbēdina Turciju

Cīņas izskaņā Valērija Šabalas gūtie vārti palīdzēja Latvijas futbola valstsvienībai ceturtdien viesos Konjas pilsētā panākt neizšķirtu 1:1 pret Turcijas izlasi 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, liecina organizatoru informācija. Nākamā spēle Latvijas izlasi gaida jau svētdien, kad Rīgā viesosies Čehijas futbolisti.

(papildināts ar Latvijas futbolista Kaspara Dubras teikto)
Selčuks Inans turkiem vārtus guva 77.minūtē ar tālu un precīzu sitienu, savukārt Šabala mača kompensācijas laika pirmajā minūtē atjaunoja neizšķirtu. Latvijas izlasei jau pirms došanās uz Turciju nebija izredžu kvalifikācijas grupā tikt pietiekami augstu, lai saglabātu izredzes tikt uz finālturnīru.

Turcijas izlase "Buyukšehir Torku" stadionā vairāk nekā 35 000 līdzjutēju iedvesmoti spēles lielāko daļu pavadīja uzbrukumos, taču labas iespējas pretuzbrukumos vairākkārt sev spēja izkārtot arī Latvijas valstsvienība.

Turki tuvu rezultāta atklāšanai bija jau 5.minūtē, kad Andris Vaņins vārtos glāba pēc Volkana Sena sitiena. Vēl vienu labu iespēju pirmā puslaika vidū neizmantoja Buraks Jilmazs, savukārt 35.minūtē bumba nonāca Latvijas vārtos, taču rezultāts nemainījās, jo tiesnesis konstatēja, ka Serdars Azizs bija aizmugures stāvoklī.

Mājinieku spiediens turpinājās otrā puslaika sākumā, un brīžiem Latvijas valstsvienībai palīdzēja vairs tikai veiksme. Puslaika vidū Igors Tarasovs vārtu priekšā atsita bumbu, kas jau lidoja vārtos. Savukārt 72.minūtē ļoti tuvu vārtu guvumam bija viesi, kad Artūrs Karašausks ātrā pretuzbrukumā sita no asa leņķa, bet paspēja iejaukties aizsargs.

Turpretim 85.minūtē uz maiņu laukumā uznākušais Šabala nepalaida garām savu iespēju un kompensācijas laika pirmajā minūtē ar sitienu no soda laukuma līnijas trāpīja vārtu tuvajā stūrī.

Aizsargs Kaspars Dubra pēc spēles Latvijas Televīzijā teica, ka komanda grib gūt punktus arī nākamajā spēlē pret Čehiju.

Arī abu komandu pirmā spēlē pērn oktobrī Rīgā noslēdzās neizšķirti 1:1, un Šabalas rēķinā bija gūti vārti. Līdz kvalifikācijas cikla noslēgumam Latvijas izlase oktobrī vēl spēlēs ar Islandi izbraukumā un mājās uzņems Kazahstānas valstsvienību.

Pārējās divās spēlēs Latvijas pārstāvētajā grupā Islande ceturtdien viesos ar 1:0 pieveica Nīderlandes valstsvienību un saglabāja pirmo vietu tabulā, bet Latvijas nākamie pretinieki čehi mājās ar 2:1 bija pārāki par Kazahstānas izlasi.

Pēc septiņām spēlēm A grupā Islandei ir 18 punkti, Čehijai 16, Nīderlandei 10, Turcijai deviņi, Latvijai četri un Kazahstānai viens punkts.

Eiropas čempionāta kvalifikācijā spēlē deviņās grupās sadalītas 53 komandas. Katras grupas divas labākās komandas un labākā trešās vietas ieguvēja kvalificēsies finālturnīram, savukārt pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas izslēgšanas pāros noteiks vēl četras komandas, kas tiks uz finālturnīru.