Dienvidkorejas futbolisti pirmie sasniedz Āzijas kausa finālu

Dienvidkorejas futbola valstsvienība pirmdien Sidnejā ar 2:0 uzvarēja Irākas izlasi un pirmā iekļuva Āzijas kausa izcīņas finālā, liecina rīkotāju informācija. Otrā pusfinālā mājinieki austrālieši otrdien spēlēs pret Apvienoto Arābu Emirātu izlasi.

Rezultātu cīņā pret 2007.gada Āzijas kausa ieguvējiem 20. minūtē atklāja Lī Jeongs Hjops, bet otrajā puslaikā Kims Jongs Gvons divkāršoja Dienvidkorejas pārsvaru. Dienvidkorejas futbolistus iedvesmoja arī tribīņu atbalsts, jo lielākā daļa 36 000 skatītāju bija viņu pusē.

Pusfinālu uzvarētāji izšķirošo cīņu par kausu aizvadīs sestdien Sidnejā. Dienvidkorejieši uzvarēja pirmajos divos Āzijas kausa izcīņas turnīros, taču pēdējoreiz triumfēja 1960.gadā.

Āzijas kausa izcīņā visvairāk titulu ir Japānai, kas uzvarējusi četras reizes, tostarp arī iepriekšējā turnīrā 2011.gadā Katarā. Taču šoreiz japāņi ceturtdaļfinālā pēcspēles 11 metru sitienu sērijā piekāpās Apvienoto Arābu Emirātu izlasei.