Latvijas florbolisti ar uzvaru pār igauņiem saglabā cerības uz 5.vietu

Latvijas vīriešu florbola izlase ar uzvaru 6:1 pār Igauniju sestdien Gēteborgā saglabāja iespēju pasaules čempionātā pretendēt uz 5.vietu, liecina rīkotāju informācija. Finālspēlē par piekto pozīciju Latvijas florbolistu pretinieki svētdien būs norvēģi.

(papildināts ar pusfinālu rezultātiem)
Pa diviem vārtiem uzvarētājiem mazā pusfināla cīņā guva Mārtiņš Rajeckis un Artis Raitums. Uzvaru Latvijas izlase nodrošināja ar trešajā periodā gūtiem pieciem vārtiem, bet līdz tam rezultāts bija neizšķirts 1:1.

Latvijas izlasi 5. minūtē vadībā izvirzīja Aleksandrs Abramovs, savukārt igauņiem otrā perioda vidū Andreass Voidumā panāca neizšķirtu. Pēdējās trešdaļas sākumā piecās minūtēs divus vārtus guva Rajeckis un Ivo Balodis, bet līdz perioda vidum Rajeckis panāca jau drošāku 4:1 pārsvaru. Piecarpus minūtes pirms cīņas beigām Latvijas uzvaru vēl jo pārliecinošāku vērsa Raituma vārtu guvums, un vēlreiz viņš bija precīzs ar trāpījumu jau tukšos vārtos priekšpēdējā minūtē.

Vēlāk sestdien Zviedrijas florbolisti pusfinālā ar 10:1 pārliecinoši uzvarēja Šveices izlasi, bet Somija vietu finālā nodrošināja ar uzvaru 6:3 pār čehiem.

Galvenā trenera Īro Parviainena vadītā Latvijas izlase iepriekš ceturtdaļfinālā piekāpās Šveicei (1:6). Grupas spēlēs Latvija pēc zaudējumiem pašreizējiem čempioniem zviedriem (2:11) un vicečempioniem somiem (1:7) uzvarēja Vāciju (5:3), bet astotdaļfinālā pieveica Kanādas valstsvienību (10:2).

Pasaules čempionāts Zviedrijā beigsies ar finālspēlēm svētdien. Latvieši ir spēlējuši visos pasaules čempionātos un labākais sasniegums līdz šim ir 5.vieta. Iepriekšējā čempionātā Latvijas florbolisti ieguva 6.vietu.