Latvijas florbola izlase zaudē Šveicei un pasaules čempionātā cīnīsies par 5.vietu

Latvijas vīriešu florbola valstsvienība piektdien Gēteborgā ar 1:6 pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā zaudēja Šveicei un turnīra turpinājumā pretendēs uz 5.vietu, liecina rīkotāju informācija. Latvijas izlases kļūdas ļāva šveiciešiem izvirzīties vadībā, un vēlāk viņi droši noturēja pārsvaru.

Prestiža vārtus Latvijai pusotru minūti pirms spēles beigām guva Artūrs Jurševskis, samazinot rezultāta starpību līdz 1:5.

Pusfinālā par 5.vietu Latvijas izlases pretinieki sestdien būs igauņi. Šveices izlase pusfinālā tiksies ar Zviedrijas florbolistiem, bet otru finālistu noteiks Somijas un Čehijas izlašu cīņā. Otrā pusfinālā par 5.vietu norvēģi spēlēs pret Dāniju.

Šveiciešiem rezultātu pirmās trešdaļas vidū izdevās atklāt ātrā pretuzbrukumā, kad Manuels Maurers izrāvās viens pret vārtsargu Andi Blindu. Otrās trešdaļas sākumā pēc Latvijas izlases kļūdas netraucētu uzbrukumu ar precīzu metienu noslēdza Niko Skalvinoni un divkāršoja šveiciešu pārsvaru. Savukārt Filips Fankhauzers ar muguru pret vārtiem no patālas distances trešo reizi raidīja bumbiņu Latvijas vārtos un līdz pēdējam pārtraukumam panāca 3:0.

Latvijas izlase agresīvi sāka pēdējo trešdaļu, taču pārspēt šveiciešu vārtsargu Paskālu Meijeru neizdevās. Turklāt nepilnas septiņas minūtes pirms spēles beigām Patriks Mendelins izkārtoja sev brīva metiena iespēju un bumbiņa Blinda vārtos nonāca ceturto reizi. Cenšoties vismaz samazināt rezultāta starpību, pēdējās minūtēs Latvijas florbolisti aizrāvās uzbrukumā un Adrians Cimmermans rezultatīvi pabeidza šveiciešu prettriecienu. Jurševskis ar metienu no vārtu priekšas rezultāta starpību samazināja, taču, Latvijai aizstājot vārtsargu ar laukuma spēlētāju, pēdējā minūtē tukšos vārtos trāpīja Cimmermans.

Galvenā trenera Īro Parviainena vadītā Latvijas izlase iepriekš grupas spēlēs pēc zaudējumiem pašreizējiem čempioniem zviedriem (2:11) un vicečempioniem somiem (1:7) uzvarēja Vāciju (5:3), bet astotdaļfinālā pieveica Kanādas valstsvienību (10:2).

Pasaules čempionāts Zviedrijā beigsies ar finālspēlēm svētdien. Latvieši ir spēlējuši visos pasaules čempionātos un labākais sasniegums līdz šim ir 5.vieta. Iepriekšējā čempionātā Latvijas florbolisti ieguva 6.vietu.