Apņemšanās Latvijas simtgadei: Ekskursijās palīdzēt skolēniem izprast Latvijas vēsturi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Svinot Latvijas 96.dzimšanas dienu un domājot jau tālāk par Latvijas simtgadi, turpinām pērnruden aizsākto ierakstu sēriju „Apņemšanās Latvijas simtgadei”. Latvijas Radio aicina arī jūs apņemties paveikt kaut ko līdz Latvijas simtgadei. To var izdarīt Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv, meklējot apņemšanās kamolu.

„Mūsu zeme ir ar bagātu vēsturi, un to jāprot novērtēt,” pārliecināti Daugavpils Universitātes studenti, topošie vēsturnieki un Austrumlatvijas vēstures pētnieku biedrības „Laterna” aktīvisti Vladislavs Ivanovs un Jolanta Šmukste. Šie jaunieši uzskata, ka ne jau skolas solā sēžot un pie grāmatām un var patiesi izprast vēsturi. Liecības jāredz, apmeklējot vēsturisko notikumu vietas.

Tāpēc šie jaunieši, gatavojoties Latvijas simtgadei, gatavi kļūt par brīvprātīgajiem gidiem, lai vestu Latvijas skolēnus uz šādām vietām un stāstītu mūsu valsts vēsturi.

„Mēs Austrumlatvijas vēstures pētnieku biedrībā pārsvarā visi esam studējuši vai studējam vēsturi tieši Daugavpils Universitātē, bet nākotnē ceram piesaistīt ne tikai cilvēkus, kas ir vēsturnieki pēc profesijas, bet arī pēc aicinājuma. Mēs gribētu, lai Latvijas simtgades gadadienā visas mūsu valsts paaudzes aizdomātos par to, cik tuva un svarīga viņiem ir Latvija. Varētu sākt ar skolēniem un tieši savas tuvākās vietas dziļāku iepazīšanu, jo, lai zinātu Latvijas un visas pasaules vēsture, jāzina arī savas dzimtās vietas vēsture," skaidro jaunieši.

Bieži vien mēs neaptveram, cik vērtīga, svarīga un piepildīta ir Latvijas vēsture, cik interesanta ir mūsu zeme.

Mēs gribētu, lai nevalstiskās organizācijas kā mēs un daži citi, varētu piedalīties lielākā projektā, kur skolēni varētu apmeklēt dažādas mūsu valsts puses. Un vietējie gidi, kas būtu izgājuši kādas apmācības, absolūti brīvprātīgi un bez maksas stāstītu par savas puses vēsturi. Mēs labprāt iesaistītos šādā pasākumā un arī paši vadītu šādas ekskursijas. Viens ir, kad bērns mācās kaut ko teorētiski, bet otrs ir atbraukt un ieraudzīt realitātē.

Patieso situāciju nekad nevar saprast tikai no mācību grāmatām. Tā ir jāredz un varbūt pašam mazliet jāizdzīvo.

Mēs nevaram dzīvot atrauti no savas pagātnes. Lai domātu par nākotni, mums ir jādomā arī par pagātni un to, kas mūs visus vieno, nevis šķeļ. Līdz ar to no pašas bērnības ir jādomā, ka mēs visi esam piederīgi vienai valstij un faktiski vienai lielai ģimenei," stāsta apņēmīgie studenti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti