Sešas kļūdas šaušanā liedz Rastorgujevam pacīnīties ar līderiem iedzīšanā

Latvijas spēcīgākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Zviedrijā finišēja 28.vietā Pasaules kausa posma sacensībās 12,5 kilometru iedzīšanas distancē, liecina organizatoru informācija. Četrās šautuvēs Rastorgujevs pieļāva sešas kļūdas, un izredzes uz augstu vietu viņš zaudēja pēc trešās ugunslīnijas, kad veica trīs soda apļus.

(papildināts pēc sieviešu sacensībām iedzīšanā)
Ar četrām kļūdām šaušanā uzvarēja francūzis Martēns Furkads, kura rezultāts bija 33 minūtes un 54,9 sekundes. Pirmajā trijniekā finišēja arī 10,0 sekundes atpalikušais krievs Antons Šipuļins un Norvēģijas biatlonists Emils Hegle Svendsens, kurš uzvarētājam zaudēja 26,3 sekundes. Šipuļins un Svendsens veica attiecīgi vienu un divus soda apļus.

Rastorgujevs no Furkada atpalika nepilnas divarpus minūtes (+2:28,3). Distancē Rastorgujevs devās 13. pozīcijā minūti un astoņas sekundes pēc Furkada.

Pirmajā šaušanā Rastorgujevs bija nekļūdīgs un trasē atgriezās 11. pozīcijā, savukārt otrajā šaušanā guļus viņš netrāpīja pirmajā mērķī un pēc soda apļa veikšanas atkrita uz 20.vietu. Taču neveiksmīgākā Rastorgujevam bija trešā šaušana no pozīcijas stāvus - pēc trim soda apļiem biatlonists atkāpās uz 28.vietu. Vēl divi nesašauti mērķi pēdējā ugunslīnijā viņu atvirzīja uz trešā desmita pašām beigām, un līdz finišam vairs būtiski uzlabot situāciju neizdevās.

Rastorgujevs trešdien nestartēja 20 kilometru individuālajā distancē, jo saaukstēšanās dēļ viņam bija paaugstināta temperatūra. Savukārt sestdien 10 kilometru sprintā Latvijas biatlona līderis ieguva 13.vietu.

Pasaules kausa izcīņas pirmā posma noslēgumā svētdien 10 kilometru iedzīšanas distancē sieviešu konkurencē uzvarēja somiete Kaisa Mekereinena, aiz kuras trijniekā iekļuva Ukrainas sportiste Vaļa Semerenko un Doroteja Vīrere no Itālijas.

Nākamās Pasaules kausa sacīkstes būs otrajā posmā, kas sāksies piektdien Hohfilcenē, Austrijā, ar sprintu.