Rastorgujevs sprintā Somijā ierindojas piektajā desmitā (papildināts)

Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs sestdien Kontiolahti, Somijā, ar trim kļūdām šaušanā netika augstāk par 41.vietu 10 kilometru sprintā Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā posmā, informēja organizatori.

(papildināts pēc sieviešu sacensību noslēguma)
Sezonas astotā posma priekšpēdējās sacensībās uzvarēja norvēģis Johaness Tingness Bo, kurš bija ātrākais arī iepriekšējās sprinta sacensībās ceturtdien. Bo arvien šāva nekļūdīgi un finišu sasniedza pēc 24 minūtēm un 3,5 sekundēm. Uzvarētājam 18,5 sekundes zaudēja otrās vietas ieguvējs krievs Aleksandrs Loginovs, bet ASV sportists Lovels Beilijs no Bo atpalika 19,4 sekundes un nodrošināja trešo vietu. Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja minūti un 46,5 sekundes.

Rastorgujevs jau pirmajā šaušanā guļus atstāja neskartus trīs mērķus un trasē atgriezās tikai kā 77.vietas īpašnieks. Lai gan otrajā ugunslīnijā, šaujot stāvus, Rastorgujevs bija nekļūdīgs, augstāk par 47.vietu tobrīd pakāpties vairs neizdevās, bet līdz finišam viņš atguva vēl vairākas pozīcijas

Rolands Pužulis ierindojās 75.vietā, bet Edgars Piksons nefinišēja. Startēja 89 biatlonisti.

Sievietēm 7,5 kilometru sprintā Žanna Juškāne ierindojās 84.vietā un ar piecām kļūdām šaušanā uzvarētājai somietei Kaisai Mekereinenai 87 dalībnieču konkurencē zaudēja četras minūtes. Mekerainena uzvarēja arī iepriekšējā sprintā ceturtdien, kad Juškāne pakāpās uz 24.vietu.

Jau vēstīts, ka Rastorgujevs ceturtdien aizvadītajās sprinta sacensībās izcīnīja 11.vietu.

Pasaules kausa sezonas priekšpēdējais posms svētdien noslēgsies ar sacensībām iedzīšanā, kur varēs startēt arī Rastorgujevs. Pasaules kausā pēdējais posms būs pēc nedēļas Oslo.