Rastorgujevs paglābj Latvijas biatlona kvartetu no pēdējās vietas stafetē

Andreja Rastorgujeva veikums pēdējā posmā sestdien Austrijā ļāva Latvijas biatlonistiem nepalikt pēdējiem Pasaules kausa posmā 4x7,5 kilometru stafetē, liecina organizatoru informācija. Latvijas kvartets ierindojās 22.vietā un apsteidza divas konkurentu komandas.

Uzvarēja izcili šāvušie Krievijas biatlonisti, kas finišu sasniedza pēc stundas, 16 minūtēm un 14,8 sekundēm. Aiz krieviem, kam bija vajadzīga tikai viena rezerves patrona, otrajā vietā 20,2 sekundes vēlāk finišēja Francija, bet trešās vietas ieguvēji norvēģi uzvarētājiem zaudēja 27,9 sekundes.

Latvijas biatlonisti bija 11 komandu vidū, kas finiša līniju nešķērsoja, jo līderi atpalicējus apsteidza par apli.

Pirmo posmu Latvijas komandā veikušais Rolands Pužulis stafeti Tomam Praulītim nodeva 22., savukārt trešajā posmā Aleksandrs Patrijuks distancē jau devās pēdējais 24. pozīcijā. Augstāk Patrijuks netika, toties Rastorgujevs likvidēja tuvāko konkurentu japāņu pus minūtes pārsvaru un jau savā pirmajā šaušanā apsteidza arī britus. Pārējie sāncenši bija pārāk tālu atrāvušies, lai vēl kādu noķertu.

Vienīgo soda apli Latvijas kvartetā veica Patrijuks, bet ar rezerves patronām visu mērķu sašaušanai pietika Pužulim (3), Praulītim (4) un Rastorgujevam (3). Piecas papildu patronas izmantoja arī Patrijuks.

Sievietēm 4x6 kilometru stafetē sestdien uzvarēja vācietes, laureātu trijniekā tālākās pozīcijās atstājot Baltkrievijas un Čehijas komandas.

Pasaules kausa izcīņas otrā posma noslēgumā svētdien Hohfilcenē iedzīšanas distancē startēs gan vīrieši, gan sievietes. Latviju varēs pārstāvēt tikai Rastorgujevs, kurš sprintā piektdien ieguva 24.vietu.